محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما فرادرس
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

  حکمت شادان

  دانلود رایگان کتاب حکمت شادان اثر فریدریش نیچه

  حکمت شادان (به آلمانی: Die fröhliche Wissenschaft) (به انگلیسی: The Gay Science) کتابی‌ است از فریدریش نیچه که در سال ۱۸۸۲ میلادی منتشر شد. این کتاب از علم و دانشی دفاع می کند که برای انسان به مانند شعر و موسیقی شادی آور ست. نزد نیچه چنین علمی، معرفت ویژه ای است فراتر از شناخت عقلی و استدلالی. این معرفت شهودی بر دل و الهام استوار ست و جهان بینی نیچه در این زمینه همچون غزالی ست :”عقل خادم دل است ..عقل را برای دل آفریده اند .” این اثر در کنار آثاری مانند چنین گفت زرتشت از برترین آثار نیچه محسوب می شود.این اثر جزء خصوصی ترین نوشته‌های نیچه محسوب می‌شود زیرا آن را پس از بهبودی از بیماری تالیف و به دوشیزه‌ای به نام سالومه تقدیم کرده است. نام آن به توجه نیچه بر زندگی شاعران و رامشگران جنوب فرانسه دلالت دارد که بر اساس عشق و جوانمردی و شادی زندگی می‌کردند.

  نیچه ۳۸ ساله وقتی برای بهبود سلامت خود به سرزمین های آفتابی اروپا می رود در شهر زیبای رم با بانوی جوانی آشنا میشود که می توان گفت این آشنایی تاثیر بسیاری در زندگی نیچه میگذارد و او را به وجد میآورد و روح زندگی را دوباره در وی می دمد. او درباره این احساس خود مینویسد: اینجا همه به من میگویند خیلی جوان شده ای. نیچه در اولین دیدار٬ شیفته و عاشق می شود چنانچه در توصیف آن میگوید: من در مقابل چنین روحی قالب تهی خواهم کرد و از کدامین ستاره بر زمین افتادیم تا در اینجا یکدیگر را ملاقات کنیم. لو آندره آس سالومه٬ فرزند یک ژنرال روس بود که در زمان ملاقات با نیچه ۲۱ سال داشت.

  پاره ای از جملات این کتاب :

  بعید است کسی را بتوانیم تغییر دهیم و اگر زمانی در این تغییر کامیاب شدیم دلیل آن بی آن که خود از ان اگاه باشیم چیز دیگری بود ه است یعنی ما خود توسط آن شخص تغییر کرده ایم .

  چه تعداد از انسان ها می توانند مشاهده کنند و از میان عده اندکی که می توانند مشاهده کنند چند نفر می توانند خویشتن خویش را مشاهده کنند ؟ هیچ کس به اندازه خودش برای خود غریبه نیست. 

  آن کس که خنده نمی‌داند همان به که آثار مرا نخواند.

  خوشبختی و بدبختی دوبرادر دوقلوهستند که با هم بزرگ می شوند.

  این کتاب توسط سعید کامران ، جمال آل احمد و حامد فولادوند به فارسی ترجمه شده است. وبسایت ایرانی دیتا شما را به خواندن این کتاب دعوت می کند.

  راهنما

  لینک های دانلود

 • رمز فایل: www.iranidata.com
 • حجم: 4.5 مگابایت
 • فرمت: PDF
 • منبع: ایرانی دیتا
 • آخرین بروزرسانی: ۲۹ دی ۱۳۹۴
 • تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۴
 • نویسنده: احمد صادقیارسال دیدگاه

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
© تمامی حقوق مطالب برای این سایت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.
طراحی و کدنویسی: Merdad