محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما فرادرس
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

  paradigm

  پارادایم های گوناگون در حسابداری در قالب فایل پاورپوینت

  کلمه پارادایم (در لغت به معنی الگوواره) برای اولین بار در قرن پانزدهم به معنای الگو و مدل مورد استفاده قرار گرفت. از سال ۱۹۶۰ به بعد واژه پارادایم به الگوی تفکر در هر رشته علمی یا دیگر متن ها شناخت شناسی گفته می شود. در این مورد نظریه های گوناگونی وجود دارد . مثلاً کوهن تئوری جاری را پارادایم نمی داند، بلکه جهان بینی موجود را که آن نظریه در قالب آن شکل گرفته و همه کاربردهایی را که از آن به دست آمده است را پارادایم می داند و از نظر او در هر علمی پارادایم خاصی در مقطع زمانی مشخص مسلّط است. ولی در اینجا منظور ما از پارادایم مربوط به رشته حسابداری و بالاخص تئوری های حسابداری و کاربرهای آن است. فرایند ارائه و توسعه پارادایمهای مختلف حسابداری در سال ۱۹۷۷ توسط انجمن حسابداری آمریکا ((AAA با انتشار ”شرح تئوری حسابداری و پذیرش آن“ (SATTA) شروع شد. این بیانیه به مطالعه رویکردهای مختلف تئوری در طول تاریخ حسابداری پرداخته و در این بررسی از دیدگاه کوهن بهره جسته است. طبق نظریه کوهن، پیشرفت علم براساس انقلاب صورت می گیرد نه انباشتگی و تراکم اطلاعات، هر چند که این تراکم اطلاعات برای هرعلمی لازم است.او نظریه خود را در قالب الگوها (پارادایم ها) مطرح و آن را چارچوبی نظری و کاربردی تعریف می کند که «برمبنای آن مدل هایی برای خلق سنت های منسجم و خاص تحقیق علمی ساخته می شود»در حقیقت این بیانیه به بررسی تاریخ حسابداری بر اساس پارادایم های کوهن پرداخته است.
  طبق این بیانیه سه رویکر در حسابداری (سه پارادایم) مطرح است : رویکرد کلاسیک (سود حقیقی – قیاس) ، رویکرد سودمندی در تصمیم گیری ، رویکرد ارزش اقتصادی اطلاعات

  این پست آموزشی از سایت ایرانی دیتا به دانلود رایگان با لینک مستقیم فایل پاورپوینت در مورد « حسابداری، علمی با پارادایمهای گوناگون» کاری از خانم ها محبوبه امان زاده لداری و معصومه شهسواری دانشجویان کارشناسی ارشد حسابداری دانشگاه مازندران ورودی ۱۳۹۰ اختصاص یافت .

  نویسنده : ابوالحسن شاهمردانی فیروزجاه – کارشناس ارشد حسابداری

  دانلود پروژه های آماده اکسل و اکسس، مقالات ترجمه شده و افته خاص در حسابداری

  راهنما

  لینک های دانلود

 • رمز فایل: www.iranidata.com
 • حجم: 3.25 مگابایت
 • فرمت: ppt
 • منبع: ایرانی دیتا
 • آخرین بروزرسانی: ۱۷ اسفند ۱۳۹۴
 • تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۴
 • نویسنده: ابوالحسن شاهمردانیارسال دیدگاه

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
© تمامی حقوق مطالب برای این سایت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.
طراحی و کدنویسی: Merdad