محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما فرادرس
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

  دانلود ترجمه فارسی کتاب دخترک کبریت فروش هانس کریستین آندرسن

  دانلود ترجمه فارسی کتاب دخترک کبریت فروش هانس کریستین آندرسن

  دخترک کبریت‌ فروش (The Little Match Girl) نام داستان کوتاهی از نویسنده و شاعر بنام دانمارکی، هانس کریستین آندرسن است که نخست در دسامبر ۱۸۴۵ به چاپ رسید. این اثر یک از معروف ترین کتاب های نویسنده است که برای کودکان نوشته شده است. اندرسن یک از بهترین و معروف ترین نویسندگان حوزه کودکان است. این اثر در سطح جهان بسیار معروف شد و شهرت زیادی را برای نویسنده در پی داشت. همچنین اقتباس‌هایی در قالب فیلم‌های پویانمایی و یک فیلم تلویزیونی موزیکال از این داستان صورت گرفته است.

  خلاصه داستان :

  در آستانه سال نو دخترکی فقیر که کبریت‌ فروشی می‌کند در سرمای خیابان می‌لرزد ولی از صبح کبریتی نفروخته است. او که در حسرت سال نو و مکان گرمی برای زندگی است، به امید گرم شدن دستهایش کبریتی را روشن می‌کند. چوب کبریت و روشنایی آن چون اجاقی گرم جلوه می‌کنند. دختر برای دیدن رویای دیگری کبریتی دیگر آتش می‌زند. رویاهای زیبا چون خوراکی گرم و …  سرما بیداد می‌کند و دخترک درگوشه‌ای پناه می‌گیرد و برای گرم کردن خود شروع به روشن کردن کبریت‌هایش می‌کند. در نور کبریت‌ها، او صحنه‌های دلپذیری همچون درخت کریسمس و شام سال نو را می‌بیند. در نهایت دیدن عزیزترین فرد زندگیش یعنی مادربزرگ او را وادار می‌کند که …

   آندرسن این داستان را براساس واقعیتی تلخ و با لحنی تأثیرگذار و رویکردی افشاگرانه و انتقادی می‌نویسد و با بیانی غیرمستقیم و داستانی، پرده از بیدادگری اقتصادی و اجتماعی جامعه طبقاتی اروپای آنروز برمی‌دارد. تلخی این لحن و تراژدی تنیده در داستان روح نویسنده را می‌خراشد. نویسنده به این امر اعتراض دارد و با این اثر آن را نشان می دهد.

  وبسایت ایرانی دیتا ترجمه فارسی کتاب دخترک کبریت فروش را که توسط انتشارات امیر کبیر منتشر شده است برای دانلود شما قرار داده است. امید است مورد پسند شما قرار گیرد.

  راهنما

  لینک های دانلود

 • رمز فایل: www.iranidata.com
 • حجم: 6 مگابایت
 • فرمت: PDF
 • منبع: ایرانی دیتا
 • آخرین بروزرسانی: ۲۷ اسفند ۱۳۹۴
 • تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۴
 • نویسنده: احمد صادقیارسال دیدگاه

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
© تمامی حقوق مطالب برای این سایت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.
طراحی و کدنویسی: Merdad