دانلود مقاله تاثير عوامل محيطي بر فرآيند اصلاحات حسابداري دولتي در ايران از طريق مدل اقتضائي
مطالب داغ
سعی کنید اشتباهات دیگران را ببخشید، حس انتقام انرژی منفی دارد.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۱ تیر ۱۳۹۶
خانه » آموزشی » رشته حسابداری » دانلود مقاله تاثیر عوامل محیطی بر فرآیند اصلاحات حسابداری دولتی در ایران از طریق مدل اقتضائی
دانلود سریال شهرزاد 2
دانلود مقاله تاثیر عوامل محیطی بر فرآیند اصلاحات حسابداری دولتی در ایران از طریق مدل اقتضائی

دانلود مقاله تاثیر عوامل محیطی بر فرآیند اصلاحات حسابداری دولتی در ایران از طریق مدل اقتضائی

دانلود مقاله تاثیر عوامل محیطی بر فرآیند اصلاحات حسابداری دولتی در ایران از طریق مدل اقتضائی

دانلود مقاله تاثیر عوامل محیطی بر فرآیند اصلاحات حسابداری دولتی در ایران از طریق مدل اقتضائی

حسابداری دولتی یکی از زیر شاخه های رشته های حسابداری است که بحث خیلی گسترده ای ندارد ولی نقش بسیار حساس را در کشور به عهده دارد. ادبیات و پیشینه تحقیقات داخلی و خارجی نشان می دهد زمانی که محیط تغییر می کند، نیاز و تقاضا برای تغییر در اطلاعات مالی ارائه شده توسط سیستم حسابداری دولتی منجر به توسعه این نظام می شود. در ایران با توجه به محیط رو به رشد اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، به خصوص تغییر در نظام بودجه ریزی از برنامه ای به عملیاتی، نیاز به اطلاعات حسابداری برای تصمیم گیری و ایفای مسؤولیت پاسخگویی از طرف مدیران دولتی افزایش یافته است. این پست آموزشی از سایت ایرانی دیتا به دانلود رایگان با لینک مستقیم مقاله تأثیر عوامل محیطی بر فرآیند اصلاحات حسابداری دولتی در ایران به روش مدل اقتضایی در قالب فایل pdf اختصاص یافت .

چکیده مقاله تأثیر عوامل محیطی بر فرآیند اصلاحات حسابداری دولتی در ایران

تحول در هر نظامی مستلزم شناخت عوامل محیطی موثر بر آن می باشد. نظام حسابداری دولتی ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست. به همین دلیل تحقیق حاضر با بررسی این نظام و تکیه بر مطالعات پیشین لزوم اصلاحات در حسابداری دولتی ایران به سمت پذیرش حسابداری تعهدی را بررسی نموده است و نهایتا از طریق روش تحقیق علمی یک مدل اقتضائی، که شکل ساده شده ای از مدل اقتضائی بین المللی پروفسور لودر می باشد، جهت توضیح نحوه تاثیر عوامل محیطی بر این فرایند نوآوری و اصلاحات ارایه کرده است. یافته های این تحقیق پیمایشی نشان دهنده این واقعیت است، که حسابداری دولتی ایران در آستانه یک تحول بنیادین قرار دارد و محرک اصلی این تحول افزایش تقاضا برای اطلاعات بیشتر به دنبال اصلاحات مطرح شده در مدیریت بخش عمومی ایران از جمله الزامات قانونی پیرامون عملیاتی شدن بودجه می باشد. همچنین این مدل در پیش بینی روند آتی اصلاحات در ایران نیز مورد استفاده قرار گرفته است، که تاییدی بر قدرت پیش بینی کنندگی مدل لودر است .

کلید واژه: حسابداری دولتی، مبنای تعهدی، عوامل محیطی، مدل اقتضائی

نوسیندگان این مقاله : بتول زارعی، قدرت الله طالب نیا، ابراهیم عباسی

دانلود پروژه های آماده اکسل و اکسس، مقالات ترجمه شده و افته خاص در حسابداری

 

باکس دانلود

کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.iranidata.com می باشد.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز