محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما فرادرس
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

  قنوت امام حسین علیه السلام همراه با ترجمه فارسی

  قنوت امام حسین علیه السلام همراه با ترجمه فارسی

  حسین بن علی بن ابی طالب (ع) امام سوم شعیان است. پدر بزگوار ایشان حضرت علی علیه السلام و مادر مکرمه اش حضرت فاطمه زهرا (س) است. یکی از ذکرها و دعاهای آقا امام حسین قنوت ایشان بود. البته طبق گفته سیدبن طاووس قنوت های زیادی از ائمه در مهج الدعوات جمع آوری شده است. در اینجا به ذکر این قنوت اکتفا شد .

  این پست مذهبی از سایت ایرانی دیتا به متن قنوت امام حسین (ع) با ترجمه فارسی روان اختصاص یافت. امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد .

  متن قنوت امام سوم شیعیان

  اَللّهُمَّ مَنْ اَوى اِلى مَاْوىً فَاَنْتَ مَاْواىَ وَ مَنْ لَجَاءَ اِلى مَلْجَأً فَاَنْتَ مَلْجَئِی اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَاسْمَعْ نِدائى وَ اَجِبْ دُعائى وَاجْعَلْ مَآبى عِنْدَکَ وَ مَثْواىَ وَاحْرُسْنى فى بَلْواىَ مِنِ افْتِتانِ الاِمْتِحانِ وَ لَمَّهِ الشَّیْطانِ بِعَظَمَتِکَ الَّتى لا یَشُوبُها وَلَعُ نَفْسٍ بِتَفْتینٍ وَ لا وارِدُ طَیْفٍ بِتَظْنینِ وَلا یَلُمُّ بِها فَرَحٌ حَتّى تَقْلِبَنى اِلَیْکَ بِاِرادَتِکَ غَیْرَ ظَنینٍ وَلامَظْنُونٍ وَلا مُرابٍ وَ لا مُرْتابٍ اِنَّکَ اَرْحَمُ الرّاحِمینَ

  ترجمه فارسی قنوت امام حسین

  خدایا هر که جاى گرفت به جایگاهى، پس تویى جایگاه من، و هر که پناه گرفت به پناهگاهى، پس تویى پناهگاه من، خدایا بر محمّد و خاندان محمّد درود فرست، و فریادم را بشنو، و دعایم را اجابت کن، و بازگشتم، و اقامتگاهم را نزد خود قرار ده، و مرا در آزمونم، از ساقط شدن در آزمایش و پیوستن به یاران شیطان پاسم بدار، به حق عظمتت که با آن طمع شخصى به فتنه گرى در نیامیزد، و نه درآید به آن خاطره خوابى با بدگمانى، و نه تماس گیرد با آن شادى بیرون از حد، تا مرا با اراده ات به سوى خود باز مى گردانید نه متهم و نه مظنون، نه بدگمان و نه مشکوک به درستى که تو مهربان ترین مهربانانى.

  منبع

  مفاتیح الجنان شیخ عباس قمی

  راهنما

  لینک های دانلود

 • رمز فایل: www.iranidata.com
 • منبع: ایرانی دیتا
 • آخرین بروزرسانی: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵
 • تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۵
 • نویسنده: ابوالحسن شاهمردانیارسال دیدگاه

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
© تمامی حقوق مطالب برای این سایت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.
طراحی و کدنویسی: Merdad