محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما فرادرس
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

  دانلود ترجمه فارسی کتاب ماموریت ژنرال گاردان در ایران

  دانلود ترجمه فارسی کتاب ماموریت ژنرال گاردان در ایران

  کتاب ماموریت ژنرال گاردان در ایران (با نام اصلی La mission du Général Gardane en Perse sous le premier Empire) شرح خاطرات کنت آلفرد دو گاردان از سفر به ایران برای اجرای اجرای معاهده فین کنشتاین می باشد که در زمان ناپلئون و فتحعلی شاه قاجار بین ایران و فرانسه منعقد شد. این کتاب توسط عباس اقبال به فارسی ترجمه شد و توسط انتشارات نگاه در سال ۱۳۶۲ چاپ و منتشر شد.

  ناپلئون بلافاصله پس از انعقاد عهدنامه فین کنشتاین دستور تدارک اسلحه و مهمات جهت ارسال به ایران را داد و ژنرال گاردان را با مقام وزیر مختاری در رأس یک هیأت دویست نفری افسر و در جهت تعلیم ارتش به ایران فرستاد. هیأت نظامی فرانسه در ۲۴ دسامبر ۱۸۰۷ وارد تهران شد و گاردان تمام کوشش خود را برای انجام وظیفه اصلی خود که لشکرکشی به هند بود، به کار برد. وی تمام راهها و نقاط ایران را بررسی دقیق نمود و در نهایت جزیرۀ خارک از سوی ایران برای مقاصد نظامی در اختیار فرانسویان قرار گرفت. ژنرال گاردان نیز برای جلب حمایت فتحعلی‌شاه، به تجدید و ساماندهی ارتش ایران پرداخت. ارتشی که هنوز به صورت سواره نظام عشایری بود. فرانسوی‌ها یک کارخانه توپ‌ریزی در اصفهان و یک زرّادخانه در تهران دایر کردند و یک صنف توپخانه صحرایی مجهز به بیست عرّاده توپ تأسیس نمودند.

  اما اتفاقات جهانی راه را به سوی نیات انگلیس باز نمود. قشون روسیه از ناپلئون شکست خورد و روسیه به امضای عهد‌نامه‌ای با فرانسه تن داد. ناپلئون در حالی که هنوز مرکب عهدنامه‌ای که علیه روسیه با ایران بسته بود، خشک نشده بود، به ایران پشت کرد و در کنار رودخانه «نیمن»، تزار روس را همانند برادر در آغوش کشید و با وی عهدنامه تیلیست (۱۲۲۲ هجری قمری – ۱۸۰۷ میلادی) را بدون اینکه حتی نامی از متحد ایرانی خود در آن ببرد، امضاء کرد. بدین سان ماموریت ژنرال گاردان در ایران پایان یافت و او ایران را ترک کرد.

  وبسایت ایرانی دیتا کتاب ماموریت ژنرال گاردان در ایران را به صورت فایل PDF با لینک مستقیم برای دانلود شما آماده کرده است. امید است مورد پسند شما قرار گیرد.

  راهنما

  لینک های دانلود

 • رمز فایل: www.iranidata.com
 • حجم: 4.15 مگابایت
 • فرمت: PDF
 • منبع: ایرانی دیتا
 • آخرین بروزرسانی: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵
 • تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵
 • نویسنده: احمد صادقیارسال دیدگاه

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
© تمامی حقوق مطالب برای این سایت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.
طراحی و کدنویسی: Merdad