دانلود پاورپوینت دارایی های نامشهود (فصل 18 تئوری حسابداری هندریکسن)
مطالب داغ
بهتر است روی پای خود بمیری تا روی زانو‌هایت زندگی کنی.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶
خانه » آموزشی » رشته حسابداری » دانلود پاورپوینت دارایی های نامشهود (فصل ۱۸ تئوری حسابداری هندریکسن)
دانلود سریال شهرزاد 2
دانلود پاورپوینت دارایی های نامشهود (فصل ۱۸ تئوری حسابداری هندریکسن)

دانلود پاورپوینت دارایی های نامشهود (فصل ۱۸ تئوری حسابداری هندریکسن)

دانلود پاورپوینت دارایی های نامشهود (فصل 18 تئوری حسابداری هندریکسن)

دانلود پاورپوینت دارایی های نامشهود (فصل ۱۸ تئوری حسابداری هندریکسن)

فصل هجده کتاب تئوری های حسابداری اثر هندریکسن مربوط به دارایی های نامشهود است. در مورد داراییهای نامشهود تعریف های مختلفی ارائه شد. تعریف اول : مازاد بهای تمام شده شرکت خریداری شده نسبت به ارزش مجموع خالص دارایی های مشهود. تعریف دوم : نوعی دارایی است که نمی توان لمس کرد زیرا ان فاقد ماهیت فیزیکی است. هر کدام از این تعاریف از منظر دیدگاه هایی هستند. ایراد تعریف اول این است : توجه به تعیین ارزش شرکت به جای تعریف واژه و از طرفی دیگر ایجاد تصور اشتباه که خرید شرکت موجب مطرح شدن دارایی های نامشهود مثل سرقفلی می شود. ایراد تعریف دوم این است : طبق این تعریف دارایی هایی مانند حسابهای دریافتنی ، پیش پرداخت ها ، هزینه ها سهام و اوراق قرضه را که شرکت به عنوان سرمایه گذاری نگه می دارد جزء دارایی های نامشهود هستند و از طرفی دیگر دارایی های غیرجاری شرکت ها ( مثل مطالبات و سرمایه گذاری های بلند مدت ) در طبقه دارایی های نامشهود قرار می گیرند .

بیشتر دارایی ها ناشی از رویداد های مالی هستند که وجه نقد یا معادل وجه نقد به مصرف می رسند ، ولی هزینه مربوط را در صورت سود وزیان گزارش نمی کنند. به بیانی دیگر ، این هزینه ها انتقال می یابند.مانند موجودی کالا و پیش پرداخت هزینه ها. با توجه به کاربرد واژه مزبور ، دارایی های نامشهود ناشی از هزینه های مربوط به خدمات است که انتقال می یابند و این نقطه مقابل هزینه ایی است که در مورد اموال به مصرف می رسند. که در ادبیات حسابداری برخی از دارایی هایی را که اینگونه به وجود می آیند هزینه های انتقالی می نامند وبرخی دیگر را بر حسب سنت داراییهای نامشهود می نامند .

این پست آموزشی از سایت ایرانی دیتا به دانلود رایگان با لینک مستقیم فایل powerpoint فصل ۱۸ از کتاب تئوریهای حسابداری تألیف هندریکسون مربوط به داراییهای نامشهود برای دانشجویان حسابداری اختصاص یافت .

دانلود پروژه های آماده اکسل و اکسس، مقالات ترجمه شده و افته خاص در حسابداری

 

باکس دانلود

کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.iranidata.com می باشد.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز