محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما فرادرس
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

  دانلود مقاله نقش معیارهای اخلاقی در جامعه شناسی کاربردی PDF

  دانلود مقاله نقش معیارهای اخلاقی در جامعه شناسی کاربردی PDF

  نقش معیارهای اخلاقی در جامعه شناسی کاربردی برای شناخت آن بسیار مهم است. در این مقاله به بررسی نقش و اهمیت معیارهای اخلاقی در جامعه شناسی کاربردی پرداخته می شود. اخلاق کاربردی به بحث در باره نحوه به کارگیری نظریه های اخلاقی هنجاری در امور گوناگون می پردازد، و معطوف به موارد جزیی و عینی است و می کوشد معضلات اخلاقی را رفع نماید. جامعه شناسی کاربردی به معنای کاربرد نظریه ها و روش های جامعه شناختی برای انجام مداخله مستقیم در امور اجتماعی و انجام تغییرات اجتماعی مثبت برای حل و فصل مسائل اجتماعی است. لذا در اینجا حوزه کاربردی جامعه شناسی و علوم اجتماعی مدّ نظر ما است و با حوزه های دیگر آن خیلی کار نداریم .

  وجه مشخص عملکرد جامعه شناختی، درگیری مستقیم و دخالت دادن جامعه شناس در برنامه ریزی و اقدام به حل مساله برای ایجاد تغییرات اجتماعی است. رهیافت عملگرایی جامعه شناختی، یکی از شاخه های اصلی جامعه شناسی کاربردی است که متضمن مشارکت فعال و مداوم جامعه شناس به عنوان یک عامل مداخله و تغییر است. در مورد نقش اخلاق در جامعه شناسی کاربردی باید گفت اخلاق متضمن هنجارهای عملی است که سبب تمایز رفتار قابل پذیرش از رفتار غیرقابل پذیرش می گردد. اصول و معیارهای اخلاقی زیربنای مسوولیت ها و عملکرد حرفه ای است. این اصول و معیارها باید به منزله اصول راهنما به کار گرفته شوند. این اصول اخلاقی شکل دهنده احکام هنجاری هستند که جامعه شناسان ممکن است در کار حرفه ای شان با آن روبه رو شوند. برخی از انجمن های حرفه ای مجموعه ای از قواعد و راهبردهای اخلاقی در مورد رفتار را پذیرفته اند. انجمن جهانی جامعه شناسی نیز چنین قوانینی را تصویب نموده است.

  واژگاه کلیدی در این تحقیق عبارتند از : اخلاق کاربردی، جامعه شناسی کاربردی، مسوولیت اجتماعی، شایستگی حرفه ای، حل مساله

  عنوان نشریه : جامعه شناسی کاربردی (مجله پژوهشی علوم انسانی دانشگاه اصفهان)

  نویسندگان : اسفندیار غفاری نسب ، محمدتقی ایمان (بخش جامعه شناسی دانشگاه شیراز)

  زمستان ۱۳۹۲، دوره ۲۴، شماره ۴

  این پست آموزشی از سایت ایرانی دیتا به دانلود رایگان با لینک مستقیم مقاله نقش معیارهای اخلاقی در حوزه جامعه شناسی کاربردی در قالب پی دی اف اختصاص یافت .

  راهنما

  لینک های دانلود

 • رمز فایل: www.iranidata.com
 • حجم: 316 کیلوبایت
 • فرمت: PDF
 • منبع: ایرانی دیتا
 • آخرین بروزرسانی: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵
 • تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵
 • نویسنده: ابوالحسن شاهمردانیارسال دیدگاه

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
© تمامی حقوق مطالب برای این سایت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.
طراحی و کدنویسی: Merdad