محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما فرادرس
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

  دانلود کتاب اسلام و نیازهای زمان جلد اول و دوم اثر شهید مطهری PDF

  دانلود کتاب اسلام و نیازهای زمان جلد اول و دوم اثر شهید مطهری PDF

  متفکر بزرگ، علامه شهید مرتضی مطهری یکی از نظریه پردازان بزرگ انقلاب اسلامی شیعه مذهب است که در تاریخ ۱۳ بهمن سال ۱۲۹۷ در فریمان از توابع مشهد مقدس متولد شد. از این دانشمند عالیقدر کتابها و آثار ارزشمند زیادی به یادگار مانده است. ایشان در تاریخ ۱۱ اردیبهشت سال ۱۳۵۸ به شهادت رسید. یکی از این آثار گرانقدر جلد اول و دوم کتاب اسلام و نیازهای زمان است. این کتاب در دو جلد است که جلد ۱ آن ۲۶۸ صفحه و جلد ۲ آن شامل ۱۸۲ صفحه است .

  جلد اول این کتاب شامل مطالب و سرفصل های زیر است :

  مقدمه، علت تغییر مقتضیات زمانها، دو نوع تغییر در زمان، جامعه در حال رشد، افراط و تفریط ها، راه میانه، عقل و راه اعتدال، خوارج، عوامل تصفیه فکر اسلامی، اخباریگری، مشروطیت، شئون پیامبر(ص) ، رسالت، قضاوت و حکومت، مقتضیات زمان ۱، مقتضیات زمان ۲، تغییرات زمان در تاریخ اسلام، اجتهاد و تفقه در دین، قاعده ملازمه، علی(ع) و شخصیت همیشه تابان، نسبیت آداب، عبادت و پرستش نیاز ثابت انسان، نظریه نسبیت عدالت، رد نظریه نسبیت عدالت، بررسی نظریه نسبیت اخلاق، مسئله نسخ و خاتمیت، خاتمیت، وجدان و مسئله نسبیت اخلاق، جبر زمان و مسئله عدالت .

  جلد دوم این کتاب شامل مطالب و سرفصل های زیر است :

  طرح اشکال و پاسخ اجمالی، مقام عقل در اثبات احکام اسلامی، آیا اجتهاد نسبی است، جبر تاریخ از دو دیدگاه، نیروی محرّکه تاریخ چیست؟، نظریه جبر اقتصادی تاریخ و بررسی آن۱، نظریه جبر اقتصادی تاریخ و بررسی آن۲، جامعه و تاریخ از نظر قرآن، آیا اخلاق مطلق است یا نسبی ؟

  این پست مذهبی از سایت ایرانی دیتا به دانلود رایگان با لینک مستقیم کتاب اسلام و نیازهای زمان جلد ۱ و ۲ تألیف آیت الله شهید مرتضی مطهری در قالب پی دی اف اختصاص یافت .

  راهنما

ارسال دیدگاه

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
© تمامی حقوق مطالب برای این سایت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.
طراحی و کدنویسی: Merdad