محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما فرادرس
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

  جرم انگاری سهم خواری در حقوق جزای پزشکی - PDF

  جرم انگاری سهم خواری در حقوق جزای پزشکی – PDF

  یکی از مسائل جدید در حوزه حقوق جزایی در زمینه پزشکی امکان سوءاستفاده پزشکان از اعتماد بیماران است. مثلاً ممکن است بیمار به جای تقبل هزینه اندک برای درمان، به خاطر دستور پزشک هزینه هنگفتی را متقبل شود. جرم انگاری همیشه بر مبنای ترجیح حقی بر حق دیگر می باشند و اساساً حقوق کیفری یا حمایت از ارزشهای بنیادین هر جامعه از طریق برقراری ضمانت اجراهای کیفری ایفای نقش می نماید. در همین راستا مقاله ای جهت مطالعه برای دانشجویان رشته حقوق و رشته های مرتبط و همه علاقمندان آماده دانلود شده است .

  چکیده مقاله

  سهم خواری در پزشکی، جلوه بارز نقض حقوق بیمار از سوی پزشک، نقض اصل حسن نیت در رابطه بین پزشک و بیمار و تفوق منافع مالی پزشک در روند درمان و بهبود بیمار می باشد. در رابطه پزشک و بیمار مساله این است که آیا سوء استفاده پزشک از اعتماد بیمار یا فقدان آگاهی وی که تجلی آن را می توان در سهم خواری در پزشکی مشاهده نمود، می تواند ضرورت جرم انگاری سهم خواری در پزشکی را توجیه نماید؟ در واقع، محل نزاع درباره دوران امر بین جرم انگاری یا جرم زدایی از سهم خواری در پزشکی می باشد. برخی از بیماران وادار به تقبل هزینه های هنگفت برای درمان خود، آن هم بدون آنکه ضرورت پزشکی ایجاب کند، می شوند. لذا نگارندگان می کوشند در این نوشتار از رهگذر بررسی دلایل موافقان و مخالفان جرم انگاری سهم خواری در پزشکی، ضرورت حمایت کیفری از حقوق بیماران را تبیین نمایند. سپس این نوشتار به عناصر متشکله جرم سهم خواری در پزشکی پرداخته و ضوابط و مولفه های لازم جهت تحقق جرم مزبور را از منظر آموزه های حقوق جزای پزشکی مورد بررسی قرار می دهد.

  کلید واژه: سهم خواری در پزشکی، حقوق جزای پزشکی، جرم زدایی، جرم انگاری

  نویسندگان : نسریت مهرا، امیر سماواتی پیروز، محمود عباسی

  این پست آکوزشی از سایت ایرانی دیتا به دانلود رایگان با لینک مستقیم مقاله جرم انگاری سهم خواری در حقوق جزای پزشکی در قالب فایل پی دی اف اختصاص یافت .

  راهنما

  لینک های دانلود

 • رمز فایل: www.iranidata.com
 • حجم: 199 کیلوبایت
 • فرمت: PDF
 • منبع: ایرانی دیتا
 • آخرین بروزرسانی: ۱۳ خرداد ۱۳۹۵
 • تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۵
 • نویسنده: ابوالحسن شاهمردانیارسال دیدگاه

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
© تمامی حقوق مطالب برای این سایت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.
طراحی و کدنویسی: Merdad