محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما فرادرس
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

  دانلود رایگان ترجمه فارسی کتاب جزیره ای در توفان اثر رومن رولان

  دانلود رایگان ترجمه فارسی کتاب جزیره ای در توفان اثر رومن رولان

   

  کتاب جزیره ای در توفان یا پیر و لوس (Pierre et Luce) اثری است از رومن رولان نویسنده مشهور فرانسوی که در سال ۱۹۲۰ میلادی به فرانسوی نگاشته شده و در سال ۱۹۲۲ نیز ترجمه انگلیسی آن منتشر شده است. این کتاب داستان دل دادن دو عاشق به نام های پیر و لوس را در زمان جنگ جهانی اول به تصویر می کشد. این کتاب در ایران توسط سیروس سعیدی به فارسی ترجمه شده و توسط انتشارات مزدک در سال ۱۳۶۳ به چاپ رسیده است.

  خلاصه داستان کتاب جزیره ای در توفان:

  پیر پسری شانزده ساله و دارای روحی ضعیف و شکننده است.پدرش در مسند قضا نشسته و برادر بزرگش فیلیپ از آغاز جنگ داوطلبانه به جبهه رفته است. خانواده اش مذهبی و در امور دینی سرسخت و استوار است. چند سالی از شروع نبرد گذشته و بمباران ها و کشتار مردم بی گناه هم چنان ادامه دارد .این همه، روح او را فرسوده کرده است . احساس می کند که جهان به پایان خودش رسیده و دیگر امیدی برای زندگی  وجود ندارد . یک روز پی یر در مترو بود که دختری متین و زیبا نظرش را جلب کرد .حضور دختر، بارانی از محبت بر سر پسر جوان بارید.آتش عشق از درونش شعله کشید. در یکی از ایستگاه ها پیر – هنگامی که دختر پیاده شد – در پی او رفت ؛ ولی وی را در سیل جمعیت گم کرد. پسر جوان وقتی به خانه بازگشت دوباره همان اوهام ناشی از جنگ به سراغش آمد؛ ولی این بار انگار خللی در اندیشه هایش وارد شده بود .همیشه با خود فکر می کرد که ای کاش جوانان با هم بر ضدّ جنگ و خون ریزی متّحد می شدند! و به راستی هنگامی که وضع چنین است دیگر تلاش آدم چه سودی دارد ؟ درس بخواند و مدرک بگیرد !آخر برای چه ؟ زمانی که انسان از لحظه ی بعد خبر ندارد و ممکن است بمبی به ناگاه بر سرش فرو بریزد ، دیگر مدرک به چه دردش می خورد ؟ ولی حالا افکار پی یر دیگرگون شده بود .او که از مدت ها پیش ، از زندگی بیزار شده بود اکنون حس می کرد که مایل به ادامه ی آن است .تصویر دل انگیز و گیرای دختر ، جلوی نظرش نقش بسته بود. به او می اندیشید…

  وبسایت ایرانی دیتا این کتاب را به صورت فایل PDF در ۱۳۳ صفحه با لینک مستقیم و به صورت رایگان برای دانلود شما قرار داده است. امید است مورد پسند و رضایت شما قرار گیرد.

  راهنما

  لینک های دانلود

 • رمز فایل: www.iranidata.com
 • حجم: 2.04 مگابایت
 • فرمت: PDF
 • منبع: ایرانی دیتا
 • آخرین بروزرسانی: ۱۶ خرداد ۱۳۹۵
 • تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۵
 • نویسنده: احمد صادقیارسال دیدگاه

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
© تمامی حقوق مطالب برای این سایت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.
طراحی و کدنویسی: Merdad