محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما فرادرس
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

  دانلود مقاله رابطه کیفیت حسابرسی و نقدشوندگی سهام PDF

  دانلود مقاله رابطه کیفیت حسابرسی و نقدشوندگی سهام PDF

  حسابرسی درست در شرایط نرمال سبب افزایش افشای اطلاعات، کاهش تقلبات و اشتباهات، افزایش تقارن اطلاعاتی و … می شود. در این پژوهش سعی شد تا تأثیر کیفیت حسابرسی بر میزان نقدشوندگی سهام در شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران با استفاده از روش پنل (تحلیل داده های ترکیبی) بررسی شود .

  چکیده این مقاله

  بر اساس سوابق موجود انتظار بر این است که افزایش کیفیت حسابرسی منجر به افزایش کیفیت افشا، کاهش عدم تقارن اطلاعاتی و افزایش نقد شوندگی سهام شرکت ها در بازار بورس گردد. لذا در این پژوهش رابطه برخی معیارهای کیفیت حسابرسی (حق الزحمه حسابرسی، چرخش حسابرسان و اندازه حسابرس) با نقد شوندگی سهام (شکاف قیمت نسبی، شکاف قیمت موثر و عمق بازار) به عنوان متغیر وابسته، مورد بررسی قرار گرفت. این بررسی در یک نمونه از ۶۴ شرکت پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران و با استفاده از روش تحلیل داده های ترکیبی (پنل) انجام شد. نتایج نشان داد رابطه معناداری بین حق الزحمه حسابرسی مستقل و معیارهای نقد شوندگی شکاف قیمت موثر و عمق بازار وجود ندارد اما رابطه آن با شکاف قیمت نسبی (نقد شوندگی)، مثبت (منفی) و معنادار می باشد. لذا در مجموع در خصوص رابطه حق الزحمه حسابرسی مستقل با نقدشوندگی سهام نتیجه قطعی حاصل نگردید هر چند، شواهد به سمت عدم وجود رابطه معنادار قوی تر است. همچنین نتایج نشان داد شرکت هایی که به وسیله موسسات حسابرسی بزرگ حسابرسی می شوند، سهام نقد شونده تری دارند. بعلاوه یافته های این مقاله حاکی از عدم وجود رابطه معنادار بین چرخش حسابرسان و نقد شوندگی سهام بود.

  کلید واژه : شکاف قیمت نسبی، شکاف قیمت موثر، عمق بازار ریالی، حق الزحمه حسابرسی مستقل، اندازه و چرخش حسابرس

  نویسندگان : حدیثه حاجی مرادخانی ، سیدحسین علوی طبری – دانشگاه الزهرا

  این پست آموزشی از سایت ایرانی دیتا به دانلود رایگان با لینک مستقیم مقاله تحقیقی پژوهشی رابطه کیفیت حسابرسی و نقدشوندگی سهام در قالب فایل پی دی اف برای دانشجویان رشته های حسابداری و حسابرسی و سایر علاقمندان اختصاص یافت. اختصاص یافت .

  دانلود پروژه های آماده اکسل و اکسس، مقالات ترجمه شده و افته خاص رشته حسابداری

  راهنما

  لینک های دانلود

 • رمز فایل: www.iranidata.com
 • حجم: 540 مگابایت
 • فرمت: PDF
 • منبع: ایرانی دیتا
 • آخرین بروزرسانی: ۱۷ خرداد ۱۳۹۵
 • تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۵
 • نویسنده: ابوالحسن شاهمردانیارسال دیدگاه

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
© تمامی حقوق مطالب برای این سایت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.
طراحی و کدنویسی: Merdad