محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما فرادرس
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

  سنجش پایداری نظام های بهره برداری کشاورزی در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی PDF

  سنجش پایداری نظام های بهره برداری کشاورزی در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی PDF

  اقتصاد مقاومتی اقتصادی است که می تواند در مقابل فشارها و رویدادهای خارجی و داخلی مقاومت کند و از هم نپاشد. این اقتصاد که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای است یک اقتصاد سالم است که از طریق صرفه جویی مردم و بهره برداری درست از منابع طبیعی و کشاورزی محقق می شود. یکی از عواملی که می تواند نقش بسیار مؤثر داشته باشد عملکرد مناسب سیستم ها و نظام های بهره برداری کشاورزی است. در این مقاله همین موضوع مورد پژوهش و بررسی قرار گرفت .

  چکیده مقاله

  اقتصاد مقاومتی، اقتصادی را ترسیم می کند که توانایی مقابله با تکانه های وارده بر اقتصاد را دارد. چنین اقتصادی باید قابلیت انعطاف در شرایط مختلف و توانایی عبور از بحران را داشته باشد. با توجه به نقش بخش کشاورزی در تولید ناخالص ملی، اشتغال و تامین نیاز کشور به محصولات باغی، زراعی و دامی با حداقل وابستگی به خارج نسبت به سایر بخش های اقتصادی، بخش کشاورزی در چارچوب اقتصاد مقاومتی از جایگاه ویژه ای برخوردار است. هدف مطالعه پایداری نظام های کشاورزی خرده مالکی، تعاونی تولید روستایی، تعاونی مشاع، شرکت سهامی زراعی و کشت و صنعت ها در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی است. روش تحقیق در این پژوهش توصیفی، همبستگی است. جامعه آماری تحقیق شامل اعضای هر یک از نظام بهره برداری کشاورزی استان اصفهان است. برای نمونه گیری از روش خوشه ای استفاده شد. اطلاعات مورد نیاز از طریق مطالعه اسناد، پرسشنامه ساختار یافته و مطالعات میدانی به دست آمد. نتایج پژوهش نشان می دهد نظام بهره برداری سهامی زراعی با توجه به سه اصل هم پیوندی، اختیارمندی و مسوولیت پذیری زراعی و تعاونی تولید با در نظر گرفتن سه اصل حاکمیت، مالکیت و فاعلیت، از طریق ایجاد تنوع در تولیدات، در ابعاد اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی در راستای دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی قرار دارد.

  کلید واژه: اقتصاد مقاومتی، نظام های بهره برداری کشاورزی، بخش کشاورزی

  نویسندگان : سیدعلی نکویی نایینی – سازمان تعاون روستایی – عنوان نشریه : فصلنامه سیاست های راهبردی و کلان بهار ۱۳۹۴

  این پست آموزشی از سایت ایرانی دیتا به دانلود رایگان با لینک مستقیم مقاله سنجش پایداری نظام های بهره برداری کشاورزی در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی برای دانشجویان اقتصاد، اقتصاد کشاورزی، مهندسی کشاورزی و … اختصاص یافت .

  راهنما

  لینک های دانلود

 • رمز فایل: www.iranidata.com
 • حجم: 1.44 مگابایت
 • فرمت: PDF
 • منبع: ایرانی دیتا
 • آخرین بروزرسانی: ۲۴ خرداد ۱۳۹۵
 • تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۵
 • نویسنده: ابوالحسن شاهمردانیارسال دیدگاه

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
© تمامی حقوق مطالب برای این سایت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.
طراحی و کدنویسی: Merdad