محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما فرادرس
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

  بررسی شعر محمدرضا شفیعی کدکنی و عبدالوهاب البیاتی از منظر ادبیات تطبیقی

  بررسی شعر محمدرضا شفیعی کدکنی و عبدالوهاب البیاتی از منظر ادبیات تطبیقی

  هم سنجشی یا همان ادبیات تطبیقی یکی از انواع نقد ادبی است که در آن که از روابط ادبی ملل مختلف و زبان های آنها و از تعامل میان ادبیات ملتها با یکدیگر سخن می گوید. در این پژوهش سعی شده است، شعر دکتر محمدرضا شفیعی کدکنی و عبدالوهاب البیاتی از دیدگاه ادبیات تطبیقی بررسی شود .

  این پست آموزشی و ادبیاتی از سایت ایرانی دیتا به دانلود رایگان با لینک مستقیم مقاله بررسی شعر محمدرضا شفیعی کدکنی و عبدالوهاب البیاتی از منظر ادبیات تطبیقی در قالب pdf اختصاص یافت .

  چکیده مقاله

  عبدالوهاب بیاتی، شاعر پیشتاز عرب و محمد رضا شفیعی کدکنی، ادیب، ناقد، شاعر و نویسنده توانمند فارسی در این عرصه جلوه ای از تطبیق و داوری را می نمایانند، چنانکه بین اشعار شفیعی کدکنی و البیاتی وجوه مشترک بسیاری در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و به ویژه ادبی وجود دارد. آشنایی دیرینه شفیعی کدکنی با آرا و دیدگاه های البیاتی از رهگذر مطالعه، ترجمه آثار او و نیز شیفتگی اش نسبت به البیاتی سبب شد تا اشعار وی را به عنوان نمونه برتر و شخصیت او را به مثابه الگو قرار دهد و حتی در برخی موارد از وی تاثیر پذیرد و در مواردی دیگر، مشابه او بسراید.
  این تحقیق با استفاده از روش توصیفی- تحلیلی و عمدتا بر اساس نظریه بینامتنیت و با بررسی شواهد، به دنبال اثبات این فرضیه است که وجوه اشتراک در اشعار این دو ادیب، اتفاقی نبوده و حاکی از اثر پذیری شاعر معاصر فارسی از ادیب توانمند عرب است.

  کلید واژه: ادبیات تطبیقی، شعر، شفیعی کدکنی، عبدالوهاب البیاتی

  نوسیندگان : ناهده فوزی، مریم امجد، کبری روشنفکر – گروه زبان و ادبیات عربی، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد تهران مرکزی، تهران، ایران

   

  راهنما

  لینک های دانلود

 • رمز فایل: www.iranidata.com
 • حجم: 321 کیلوبایت
 • فرمت: PDF
 • منبع: ایرانی دیتا
 • آخرین بروزرسانی: ۲۸ خرداد ۱۳۹۵
 • تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۵
 • نویسنده: ابوالحسن شاهمردانیارسال دیدگاه

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
© تمامی حقوق مطالب برای این سایت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.
طراحی و کدنویسی: Merdad