دانلود مقاله مروری بر تئوریهای رواشناسی در تحقیقات حسابداری مدیریت PDF
مطالب داغ
پس به یاد من باشید تا به یاد شما باشم (خداوند)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶
خانه » آموزشی » رشته حسابداری » دانلود مقاله مروری بر تئوریهای رواشناسی در تحقیقات حسابداری مدیریت PDF
دانلود سریال شهرزاد 2
دانلود مقاله مروری بر تئوریهای رواشناسی در تحقیقات حسابداری مدیریت PDF

دانلود مقاله مروری بر تئوریهای رواشناسی در تحقیقات حسابداری مدیریت PDF

دانلود مقاله مروری بر تئوریهای رواشناسی در تحقیقات حسابداری مدیریت PDF

دانلود مقاله مروری بر تئوریهای رواشناسی در تحقیقات حسابداری مدیریت PDF

روانشناسی، علم ذهن و شناخت رفتار انسان است. تئوری های روانشناسی های ارائه شده در این مقاله، اینگونه فرض می کند که رفتارها وابسته به تصورات ذهنی افراد است که می تواند از از روش های مهم شاخص های هدف های رفاهی یا محیطی افراد متفاوت باشد. در این مقاله تلاش شده است تا تئوریهای رواشناسی در تحقیقات حسابداری مدیریت یک مرور اجمالی شود .

این پست آموزشی از سایت ایرانی دیتا به دانلود رایگان با لینک مستقیم مقاله مروری بر تئوری های روانشناسی در تحقیقات حسابداری مدیریت در قالب پی دی اف اختصاص یافت .

چکیده مقاله

نوشتار حاضر مقدمه ای در زمینه تئوری های روانشناسی سودمند در تحقیقات حسابداری مدیریت با هدف شناسایی و کاربرد آن ها است. اگرچه از تئوری های سایر علوم اجتماعی برای تشریح وپیش بینی رفتار در تحقیقات حسابداری مدیریت استفاده می شود، لیکن علم روانشناسی از آن ها متفاوت است و به جای پدیده های سازمانی و عینی، روی پدیده های ذهنی فرد تمرکز دارد. این تحقیق یک تحقیق کیفی است و مبتنی بر مطالعات نظری مرتبط با موضوع است که با شناسایی و تلخیص ادبیات مرتبط با تحقیقات روانشناسی و کاربرد آن ها در حسابداری مدیریت جمع بندی می گردد. بر اساس این تحقیق، تئوری های روانشناسی در حسابداری مدیریت در غالب اثرات انگیزشی و اثرات اطلاعاتی گروه بندی شده است. در ادبیات اثرات انگیزشی اثرات نقاط مرجع، تناقضات داخلی یا ناسازگاری بین بازنمایی ذهنی و رفتار در غالب تئوری های هدف گذاری، سطح آرمانی، عدالت سازمانی، چشم انداز، ناهنجاری شناختی، اسناد و شناخت محیط، مطرح و تحلیل گردیده است. از بعد اطلاعاتی نیز به تاثیرات ارائه اطلاعات بر تصمیم گیری، قضاوت ها، نحوه جستجو و پردازش با منطق محدود و همچنین بازنمایی ذهنی اشخاص از محیط و سازمان پرداخته که در چارچوب تئوریهای روانشناسی اجتماعی و شناختی بیان گردیده است. نتایج حاکی از آن است که نظریه های روانشناسی با تمرکز و شناخت عمیق تر پدیده های ذهنی افراد، بجای پدیده های عینی سازمانی می تواند برای تشریح و تحلیل علت و اثرات روشهای حسابداری مدیریت مورد استفاده قرار گیرد و نیز اثر نوع خاصی از روش حسابداری مدیریت روی رفتار افراد صرفا به چگونگی اهداف رسمی و عینی برای عمل و عواملی که بر رفاه افراد تاثیر می گذارد بستگی نداشته، بلکه چگونگی درک افراد از روش های عملی و اینکه چگونه آن توجه، شناخت و یا انگیزه افراد را تحریک می کند، بر آن موثر است. در نتیجه به طور فزاینده ای آشکار می شود که تئوری های چند گانه روانشناسی ارتباط بالقوه ای با هر کدام از روش های حسابداری مدیریت دارند.
کلید واژه: تئوری، تئوری های روانشناسی، حسابداری مدیریت

نویسندگان : فریدون رهنمای رودپشتی، نعمت رستمی مازویی

دانلود پروژه های آماده اکسل و اکسس، مقالات ترجمه شده و افته خاص در حسابداری

باکس دانلود

کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.iranidata.com می باشد.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز