محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما فرادرس
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

  بررسی قدرت عشق و ایمان در مثنوی در مطابقت با روانشناسی فکر

  بررسی قدرت عشق و ایمان در مثنوی در مطابقت با روانشناسی فکر

  کتاب مثنوی یا مثوی معنوی یا مثنوی مولوی، زاده طبع پرشور حکیم مولانا جلال الدین محمد بلخی شاعر و صوفی بزرگ قرن هفتم قمری است. این کتاب عظیم شامل ۶ دفتر شعری و شامل ۲۶۰۰۰ بیت یکی از غنی ترین آثار عرفانی در ادبیات ایران به شمار می آید. در این پژوهش از دیدگاه روانشناسی فکر، قدرت عشق و ایمان در مثنوی مولوی مورد بررسی قرار گرفت .

  این پست آموزشی و مذهبی از سایت ایرانی دیتا به دانلود رایگان با لینک مستقیم مقاله بررسی قدرت عشق و ایمان در مثنوی در مطابقت با روانشناسی فکر در قالب فایل pdf اختصاص یافت .

  چکیده مقاله

  علم روانشناسی بویژه در عصر معاصر به این نتیجه رسیده است که بسیاری از قدرتها و نیروهای درمانی تفکر را نشناخته است به همین دلیل در این اواخر کتابهای فراوانی در خصوص یافته های روانشناسان و متفکرین غربی و شرقی نگاشته شده است. یافته هایی که در آن درمان بسیاری از بیماری های جسمی و روحی فرد را تهذیب نفس و پاکسازی وی از رذائل اخلاقی میداند از سوی دیگر با مطالعه مثنوی درمی یابیم که این منظومه تعلیمی علاوه بر بیان مسائل عرفانی و زیبائی های ادبی می تواند منبع غنی در ارتباط با ادراک مباحث روانشناسی، قدرتها و نیروهای بیکران اندیشه و ضمیر باطن باشد. چرا که مثنوی منظومه ای است که در سایه آموزه های اخلاقی، چگونگی بهره برداری از اندیشه والا، رفع تفکر زائد و چگونگی رسیدن به عظمت انسانی را نیز می آموزد. مجموعه عقایدی که منطبق با روانشناسی تفکر معاصر است و میتوان برای هر یافته علمی سندی برتر از مثنوی ارائه کرد.
  روش پژوهش در این مباحث تحلیل تطبیقی است و پرسش اصلی بررسی دو نیروی برتر و موثر در تفکر والا یعنی نیروی عشق و نیروی ایمان از دیدگاه روانشناسی تفکر و مثنوی مولوی می باشد. همچنین تاثیرات این دو نیرو همراه با نتیجه گیری مورد بررسی و مقایسه قرار گرفته است.

  کلید واژه: تفکر، روانشناسی، مثنوی، عشق، ایمان

  نویسنده : فاطمه کریمی تارقلی

  راهنما

  لینک های دانلود

 • رمز فایل: www.iranidata.com
 • حجم: 155 کیلوبایت
 • فرمت: PDF
 • منبع: ایرانی دیتا
 • آخرین بروزرسانی: ۸ تیر ۱۳۹۵
 • تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۵
 • نویسنده: ابوالحسن شاهمردانیارسال دیدگاه

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
© تمامی حقوق مطالب برای این سایت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.
طراحی و کدنویسی: Merdad