بررسی قدرت عشق و ایمان در مثنوی در مطابقت با روانشناسی فکر
مطالب داغ
اینترنت همانند دریاست ، کسی که آن را نمی شناسد همانند کسی ست که شنا را نمی داند.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶
خانه » آموزشی » دانشگاهی » بررسی قدرت عشق و ایمان در مثنوی در مطابقت با روانشناسی فکر
دانلود سریال شهرزاد 2
بررسی قدرت عشق و ایمان در مثنوی در مطابقت با روانشناسی فکر

بررسی قدرت عشق و ایمان در مثنوی در مطابقت با روانشناسی فکر

بررسی قدرت عشق و ایمان در مثنوی در مطابقت با روانشناسی فکر

بررسی قدرت عشق و ایمان در مثنوی در مطابقت با روانشناسی فکر

کتاب مثنوی یا مثوی معنوی یا مثنوی مولوی، زاده طبع پرشور حکیم مولانا جلال الدین محمد بلخی شاعر و صوفی بزرگ قرن هفتم قمری است. این کتاب عظیم شامل ۶ دفتر شعری و شامل ۲۶۰۰۰ بیت یکی از غنی ترین آثار عرفانی در ادبیات ایران به شمار می آید. در این پژوهش از دیدگاه روانشناسی فکر، قدرت عشق و ایمان در مثنوی مولوی مورد بررسی قرار گرفت .

این پست آموزشی و مذهبی از سایت ایرانی دیتا به دانلود رایگان با لینک مستقیم مقاله بررسی قدرت عشق و ایمان در مثنوی در مطابقت با روانشناسی فکر در قالب فایل pdf اختصاص یافت .

چکیده مقاله

علم روانشناسی بویژه در عصر معاصر به این نتیجه رسیده است که بسیاری از قدرتها و نیروهای درمانی تفکر را نشناخته است به همین دلیل در این اواخر کتابهای فراوانی در خصوص یافته های روانشناسان و متفکرین غربی و شرقی نگاشته شده است. یافته هایی که در آن درمان بسیاری از بیماری های جسمی و روحی فرد را تهذیب نفس و پاکسازی وی از رذائل اخلاقی میداند از سوی دیگر با مطالعه مثنوی درمی یابیم که این منظومه تعلیمی علاوه بر بیان مسائل عرفانی و زیبائی های ادبی می تواند منبع غنی در ارتباط با ادراک مباحث روانشناسی، قدرتها و نیروهای بیکران اندیشه و ضمیر باطن باشد. چرا که مثنوی منظومه ای است که در سایه آموزه های اخلاقی، چگونگی بهره برداری از اندیشه والا، رفع تفکر زائد و چگونگی رسیدن به عظمت انسانی را نیز می آموزد. مجموعه عقایدی که منطبق با روانشناسی تفکر معاصر است و میتوان برای هر یافته علمی سندی برتر از مثنوی ارائه کرد.
روش پژوهش در این مباحث تحلیل تطبیقی است و پرسش اصلی بررسی دو نیروی برتر و موثر در تفکر والا یعنی نیروی عشق و نیروی ایمان از دیدگاه روانشناسی تفکر و مثنوی مولوی می باشد. همچنین تاثیرات این دو نیرو همراه با نتیجه گیری مورد بررسی و مقایسه قرار گرفته است.

کلید واژه: تفکر، روانشناسی، مثنوی، عشق، ایمان

نویسنده : فاطمه کریمی تارقلی

باکس دانلود

کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.iranidata.com می باشد.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز