محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما فرادرس
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

  دیدگاه های ابوعلی سینا در مورد شکستگی استخوان در قانون پزشکی

  دیدگاه های ابوعلی سینا در مورد شکستگی استخوان در قانون پزشکی

  ابوعلی حسین بن عبدالله بن حسن بن علی بن سینا که به عناوین و القابی همچون ابوعلی سینا، ابن سینا، پورسینا و آوی سینا مشهور است، پزشک، دانشمند، شاعر و فیلسوف بزرگ ایران زمین بود. او در سال ۳۵۹ هجری شمسی در بخارا متولد شد و در تاریخ ۲ تیر ۴۱۶ در همدان درگذشت. از ابوعلی سینا کتابها و آثار ارزشمندی مخصوصاً در زمینه های فلسفه و پزشکی موجود است. کتابهای او در زمینه های منطق، فلسفه و طب سنتی یکی از زیربناهای پزشکی و طب نوین امروز در جهان است. در این مقاله پژوهشی نظرات ابن سینا در زمینه شکستگی استخوان در قانون طب مورد بررسی قرار گرفت .

  این پست آموزشی از سایت ایرانی دیتا به دانلود رایگان با لینک مستقیم مقاله دیدگاه های ابوعلی سینا در مورد شکستگی استخوان در قانون پزشکی در قالب فایل pdf برای دانشجویان تربیت بدنی و علوم ورزشی، فلسفه و مجموعه علوم پزشکی و سایر علاقمندان اختصاص یافت .

  تاریخچه دانش بشری پیرامون مسائل ارتوپتیک به ابتدای تاریخ علم پزشکی بازمی گردد. در طول تاریخ علم پزشکی دانشمندان زیادی از جمله دانشمندان ایرانی به بررسی مسائل مربوط به دانش ارتوپدی پرداختند. این فرآیند در طول زمان موجبات رشد و شکوفایی دانش ارتوپدی را فراهم آورد. ابوعلی حسین بن عبدالله ابن سینا دانشمند بزرگ ایرانی است که جنبه های مختلف علم پزشکی، از جمله دانش ارتوپدی نظرات قابل توجهی ارائه کرده است. در این مقاله نظرات این دانشمند و توصیه های وی برای تشخیص، مراقبت و درمان استخوان های مختلف بررسی شد. موضوعی که می تواند نمونه ای از دانش ابتدایی ارتوپدی در ایران باشد.

  واژگان کلیدی

  ابوعلی سینا، شکستگی، ارتوپدی، قانون در طب

  نویسندگان : محمد کلانتری میبدی، سمیرا اسفندیاری، حسن یارمحمدی، بهنام دلفاردی – کمیته تحقیقات دانشجویی، دانشگاه علوم پزشکی شیراز

  راهنما

  لینک های دانلود

 • رمز فایل: www.iranidata.com
 • حجم: 1.07 مگابایت
 • فرمت: PDF
 • منبع: ایرانی دیتا
 • آخرین بروزرسانی: ۳ مرداد ۱۳۹۵
 • تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۵
 • نویسنده: ابوالحسن شاهمردانیارسال دیدگاه

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
© تمامی حقوق مطالب برای این سایت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.
طراحی و کدنویسی: Merdad