محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما فرادرس
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

  پیش بینی اخلاقی و فساد مالی با توجه به اعتماد اجتماعی در حرفه حسابرسی

  پیش بینی اخلاقی و فساد مالی با توجه به اعتماد اجتماعی در حرفه حسابرسی

  فساد و رسوایی های مالی که در سال های اخیر در گوشه و کنار دنیا از جمله ایران رخ داده دامنگیر حسابرسان نیز بوده است. این موضوع باعث شده است که رعایت اخلاق حرفه ای در حرفه حسابرسی مورد تردید قرار گرفته و شهرت و مشروعیت مؤسسات حسابرسی نیز در معرض خطر باشد. در این تحقیق تلاش شده است، با توجه به اعتماد عمومی و اجتماعی که در حرفه حسابرسی وجود دارد فسادهای اخلاقی و مالی مورد بررسی و پیش بینی قرار گیرد .

  چکیده مقاله

  زمینه: اعتماد اجتماعی شاخص مهمی در شکل گیری انضباط در روابط اقتصادی و اجتماعی است. بهبود در اعتماد اجتماعی، موجب ارتقاء و بهبود روابط اجتماعی، نگرش، احترام به قانون، عملکرد اجتماعی و شغلی افراد خواهد شد. در مقابل، فقدان اعتماد اجتماعی اثرات نامطلوبی مانند رشوه، فساد و عدم شفافیت مالی را به همراه خواهد داشت. ازاین رو، هدف از انجام این تحقیق، شناسائی میزان فساد مالی در میان حسابرسان و تعیین رابطه آن با اعتماد اجتماعی است.
  روش: روش تحقیق حاضر توصیفی از نوع همبستگی است. جامعه آماری شامل حسابرسان شاغل در بخش دولتی و خصوصی حرفه حسابرسی است. نمونه پژوهش شامل ۳۲۰ نفر از حسابرسان شاغل در بخش دولتی و خصوصی می باشد که به صورت تصادفی انتخاب شده اند. ابزار گردآوری داده های تحقیق از طریق مطالعات کتابخانه ای و پرسشنامه برای سنجش فساد مالی و اعتماد اجتماعی می باشد. برای تجزیه و تحلیل آماری داده ها نیز، از رگرسیون چند متغیره استفاده شد.
  یافته ها: یافته ها نشان داد رابطه مستقیمی میان اعتماد اجتماعی پایین و فساد مالی در میان حسابرسان شاغل در بخش خصوصی حرفه حسابرسی وجود دارد.
  نتیجه گیری: نتایج تایید می نماید که توسعه اخلاق، در حرفه حسابرسی مستلزم بهبود ارزش های اجتماعی ازجمله اعتماد اجتماعی است.

  کلید واژه: اخلاق، فساد مالی، اعتماد اجتماعی، حسابرسی

  نویسندگان : طاهره خسروآبادی ، بهمن بنی مهد

  این پست آموزشی از سایت ایرانی دیتا به دانلود رایگان با لینک مستقیم مقاله پیش بینی اخلاقی و فساد مالی با توجه به اعتماد اجتماعی در حرفه حسابرسی در قالب pdf برای دانشجویان رشته حسابداری و سایر علاقمندان اختصاص یافت .

  دانلود پروژه های آماده اکسل و اکسس، مقالات ترجمه شده و افته خاص برای رشته حسابداری

  راهنما

  لینک های دانلود

 • رمز فایل: www.iranidata.com
 • حجم: 243 کیلوبایت
 • فرمت: PDF
 • منبع: ایرانی دیتا
 • آخرین بروزرسانی: ۱۵ مرداد ۱۳۹۵
 • تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۵
 • نویسنده: ابوالحسن شاهمردانیارسال دیدگاه

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
© تمامی حقوق مطالب برای این سایت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.
طراحی و کدنویسی: Merdad