محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما فرادرس
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

  تأثیر عوامل محیطی بر فرآیند اصلاحات حسابداری دولتی در ایران

  تأثیر عوامل محیطی بر فرآیند اصلاحات حسابداری دولتی در ایران

  ادبیات مالی نشان می دهد زمانی که محیط تغییر می کند، نیاز و تقاضا برای نیاز به تغییر در اطلاعات مالی ارائه شده توسط سیستم حسابداری دولتی منجر به توسعه این نظام می شود. در این مقاله بررسی شد تا عوامل محیطی بر فرآیند اصلاحات حسابداری دولتی در کشورمان چقدر مؤثر است .

  این پست آموزشی از سایت ایرانی دیتا به دانلود رایگان با لینک مستقیم مقاله تأثیر عوانل محیطی بر فرایند اصلاحات حسابداری دولتی در ایران از طریق مدل اقتضایی  در قالب pdf اختصاص یافت .

  چکیده مقاله

  تحول در هر نظامی مستلزم شناخت عوامل محیطی موثر بر آن می باشد. نظام حسابداری دولتی ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست. به همین دلیل تحقیق حاضر با بررسی این نظام و تکیه بر مطالعات پیشین لزوم اصلاحات در حسابداری دولتی ایران به سمت پذیرش حسابداری تعهدی را بررسی نموده است و نهایتا از طریق روش تحقیق علمی یک مدل اقتضائی، که شکل ساده شده ای از مدل اقتضائی بین المللی پروفسور لودر می باشد، جهت توضیح نحوه تاثیر عوامل محیطی بر این فرایند نوآوری و اصلاحات ارایه کرده است. یافته های این تحقیق پیمایشی نشان دهنده این واقعیت است، که حسابداری دولتی ایران در آستانه یک تحول بنیادین قرار دارد و محرک اصلی این تحول افزایش تقاضا برای اطلاعات بیشتر به دنبال اصلاحات مطرح شده در مدیریت بخش عمومی ایران از جمله الزامات قانونی پیرامون عملیاتی شدن بودجه می باشد. همچنین این مدل در پیش بینی روند آتی اصلاحات در ایران نیز مورد استفاده قرار گرفته است، که تاییدی بر قدرت پیش بینی کنندگی مدل لودر است.

  کلید واژه: حسابداری دولتی، مبنای تعهدی، عوامل محیطی، مدل اقتضائی

  نویسندگان : قدرت الله طالب نیا ، ابراهیم عباسی ، بتول زارعی

  دانلود پروژه های آماده اکسل و اکسس، مقالات ترجمه شده و افته خاص رشته حسابداری

  راهنما

  لینک های دانلود

 • رمز فایل: www.iranidata.com
 • حجم: 359 کیلوبایت
 • فرمت: PDF
 • منبع: ایرانی دیتا
 • آخرین بروزرسانی: ۷ شهریور ۱۳۹۵
 • تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۵
 • نویسنده: ابوالحسن شاهمردانیارسال دیدگاه

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
© تمامی حقوق مطالب برای این سایت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.
طراحی و کدنویسی: Merdad