یكدیگر را مسخره نكنید (اگر دین دارید)
اطلاعیه ی سایت
دانلود سریال شهرزاد 3ساخت ایران 2

دانلود کتاب داستان بیژن و منیژه با تصحیح رحیم زاده صفوی

بیژن و منیژه

دانلود کتاب داستان بیژن و منیژه با تصحیح رحیم زاده صفوی

داستان بیژن و منیژه یکی از داستان‌ های معروف کتاب شاهنامه فردوسی، کتاب حماسی ایرانیان به زبان فارسی است. این داستان روایت عشق بیژن پسر گیو و منیژه دختر افراسیاب است. این کتاب توسط مرحوم علی اصغر رحیم زاده صفوی (1338 -1273 ش) به صورت نثر روان فارسی برگردانده شده است. این کتاب در 117 صفحه تقدیم شما شده است.

خلاصه داستان بیژن و منیژه از شاهنامه فردوسی:

بيژن پهلوان جوان ايرانی به فرمان کيخسرو در پي مأموريتي به اِرمان (مرز ايران و توران) مي رود.  در بازگشت گرگين میلاد راهنمای بيژن او را به مجلس منيژه دختر افراسياب پادشاه توران می برد. هدف گرگین از اين کار، درگير کردن بيژن در ماجرايی است که به کشته شدن او به دست افراسياب – دشمن ديرين ايران- بيانجامد.

منيژه با ديدن بيژن به شدت به او دل می بندد و او را نزد خود می خواند. امّا بيژن مجبور است به سرزمين خود بازگردد. گفتن اين حقيقت از سوي بيژن سبب می شود که منيژه برای نگاهداری او تدبيري بيانديشد. بيژن با داروی خواب آوری که يکی از نديمه ها به دستور منيژه به او می خوراند بيهوش می شود و منيژه او را به کاخ خود مي برد…

وبسایت ایرانی دیتا این کتاب را با لینک مستقیم و به صورت رایگان برای دانلود شما قرار داده است. امید است مورد پسند شما قرار گیرد.

۰ تا کنون ثبت شده است
طراحی و کدنویسی : پارس تمز

Copyright © 2017 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "ایرانی دیتا" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.