خانه » دانشنامه » ورزشی » ورزش های دیگر » دانلود 20 ناک اوت برتر و بی نظیر در سال 2015 ورزش بوکس

دانلود 20 ناک اوت برتر و بی نظیر در سال 2015 ورزش بوکس

امتیاز شما به این پست !

TOP 20 BOXING KNOCKOUTS OF 2015 - دانلود 20 ناک اوت برتر و بی نظیر در سال 2015 ورزش بوکس

دانلود 20 ناک اوت برتر و بی نظیر در سال 2015 ورزش بوکس

در این کلیپ جذاب و دیدنی ناک اوت های برتر و بی نظیر ورزش بوکس را ملاحظه خواهید کرد. در این کلیپ زیبا 20 ناک اوت که در سال 2015 توسط برترین مشت زنان جهان انجام شده است را مشاهده خواهید کرد. این کلیپ دارای کیفیتی عالی است و هر بیننده ای را به وجد خواهد آورد. در ادامه توضیحی کوتاه راجع به حرکت ناک اوت ارائه میدهیم. همچنین پخش آنلاین این کلیپ نیز می توانید مشاهده نمایید.

ناک اوت یا ضربه فنی (knockout یا KO) یک معیار پیروزی در مسابقات ورزشی مبارزه‌ای نظیر بوکس، کیک‌بوکسینگ، موای تای، هنرهای رزمی ترکیبی و غیره است. ضربه فنی کامل هنگامی است که حریف توان ادامه مبارزه را نداشته باشد.

اصطلاح ناک اوت اغلب به از دست دادن ناگهانی هوشیاری در اثر یک ضربه فیزیکی اطلاق می‌شود. ضربه‌های قدرتی پی‌درپی به سر (به‌ویژه به خط فک و گیجگاه) می‌تواند منجر به تکان مغزی یا رفلکس سینوس کاروتید همراه با سنکوپ شود و در نتیجه یک ناک اوت ناگهانی و دراماتیک روی دهد. ضربه به بدن، به‌ویژه مشت مستقیم به کبد، نیز می‌تواند موجب درد پیش‌رونده و ناتوان‌کننده و در نهایت ناک اوت شود.

در برخی ورزش‌ها، از جمله بوکس و کیک بوکسینگ، هنگامی که حریف بر روی تشک بیافتدو به‌دلیل خستگی، درد، سرگیجه یا عدم هوشیاری قادر به برخاستن در مدت زمان تعیین‌شده نباشد، ناک اوت در نظر گرفته می‌شود. به‌طور مثال، اگر یک بوکسور ناک داون شود و ظرف مدت ده ثانیه نتواند به مبارزه ادامه دهد، ناک اوت محسوب می‌شود و حریف او امتیاز پیروزی را دریافت می‌کند.

در رقابت‌های هنرهای رزمی ترکیبی (ام. ام. ای.) (ب mixed martial arts یا MMA)، هیچ زمان خاصی بعد از ناک داون در نظر گرفته نمی‌شود؛ چرا که قلاب کردن حریف تا سرحد تسلیم و نیز به خاک انداختن و ضربه کوبیدن در آن مجاز است. اگر یک مبارز در نتیجه ضربه‌های قانونی، هوشیاری خود را از دست بدهد (یا اصطلاحاً تلو تلو بخورد) یا آنکه بعد از ناک داون نتواند بلافاصله از خود دفاع کند، ناک اوت محسوب می‌شود. از آنجا که بسیاری از مبارزات ام. ام. ای. به‌جای حالت ایستاده، ممکن است به درگیری بر روی زمین کشیده شود، امکان ثبت امتیاز ناک اوت از طریق خواباندن حریف و ضربه زدن به او وجود دارد و این یکی از حالات معمول پیروزی در این‌گونه مسابقات است.

ناک اوت فنی یا حذفی فنی یا داور توقف (technical knockout یا TKO) زمانی اعلام می‌شود که داور، پزشک رسمی رینگ، خود شخص مبارز یا مربی همراه وی تشخیص دهد که ادامه مسابقه ایمن نیست. در بوکس، پس از ۱۰ شماره از ناتوانی مبارز و در برخی مناطق، پس از آنکه مبارز سه بار در یک راند، ناک داون شود، ناک اوت فنی اعلام می‌شود. در بریتانیا به ناک اوت فنی با این عبارت اشاره می‌کنند که مبارز کناره‌گیری کرد (اگر مبارز از ادامه مسابقه دست بکشد) یا آنکه داور مبارزه را متوقف کرد (به اختصار RSF). در بوکس آماتور، ناک اوت با عبارت داور مسابقه را متوقف کرد (به اختصار RSC) بیان می‌شود. ناک اوت فنی می‌تواند زمانی که مبارز، پانزده امتیاز عقب‌تر از حریف خود باشد نیز اعلام شود.

انواع ناک اوت فنی:

توقف پزشک بر اثر جراحت: که در آن شخص مبارز دچار جراحتی شده و ادامه مسابقه برای او خطرناک تشخیص داده می‌شود.
توقف مربی: که در آن شخص مبارز شدیداً صدمه دیده است و مربی تصمیم به واگذاری مسابقه به نفع مبارز دیگر را دارد تا از هر گونه آسیب احتمالی جلوگیری کند. (این حالت معمولاً با انداختن حوله اعلام می‌شود.)
توقف به دلیل ضربه: که در آن شخص مبارز با ضربه‌های مداوم حریف، گیج و سردرگم شده است و هوشیاری لازم را برای دفاع از خود ندارد. در این هنگام داور مداخله نموده و مبارزه را به‌دلیل احتمال هر گونه آسیب متوقف می‌سازد.
ناک داون‌های چندگانه: که در آن شخص مبارز در طول یک راند سه مرتبه ناک داون می‌شود (قانون رایج در بسیاری از مسابقات بوکس و کیک بوکسینگ) و در برخی هیأت‌های داوری تا چهار ناک داون در یک مسابقه.

15 - تلگرام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.