یكدیگر را مسخره نكنید (اگر دین دارید)
اطلاعیه ی سایت
دانلود سریال شهرزاد 3ساخت ایران 2

دانلود ترجمه فارسی کتاب دخترک کبریت فروش هانس کریستین آندرسن

دانلود ترجمه فارسی کتاب دخترک کبریت فروش هانس کریستین آندرسن

دانلود ترجمه فارسی کتاب دخترک کبریت فروش هانس کریستین آندرسن

دخترک کبریت‌ فروش (The Little Match Girl) نام داستان کوتاهی از نویسنده و شاعر بنام دانمارکی، هانس کریستین آندرسن است که نخست در دسامبر ۱۸۴۵ به چاپ رسید. این اثر یک از معروف ترین کتاب های نویسنده است که برای کودکان نوشته شده است. اندرسن یک از بهترین و معروف ترین نویسندگان حوزه کودکان است. این اثر در سطح جهان بسیار معروف شد و شهرت زیادی را برای نویسنده در پی داشت. همچنین اقتباس‌هایی در قالب فیلم‌های پویانمایی و یک فیلم تلویزیونی موزیکال از این داستان صورت گرفته است.

خلاصه داستان :

در آستانه سال نو دختركي فقير كه كبريت‌ فروشي مي‌كند در سرماي خيابان مي‌لرزد ولي از صبح كبريتي نفروخته است. او كه در حسرت سال نو و مكان گرمي برای زندگی است، به اميد گرم شدن دستهايش كبريتي را روشن مي‌كند. چوب كبريت و روشنايي آن چون اجاقي گرم جلوه مي‌كنند. دختر براي ديدن روياي ديگري كبريتي ديگر آتش مي‌زند. روياهاي زيبا چون خوراكي گرم و …  سرما بیداد می‌کند و دخترک درگوشه‌ای پناه می‌گیرد و برای گرم کردن خود شروع به روشن کردن کبریت‌هایش می‌کند. در نور کبریت‌ها، او صحنه‌های دلپذیری همچون درخت کریسمس و شام سال نو را می‌بیند. در نهايت ديدن عزيزترين فرد زندگيش يعني مادربزرگ او را وادار مي‌كند كه …

 آندرسن اين داستان را براساس واقعيتي تلخ و با لحني تأثيرگذار و رويكردي افشاگرانه و انتقادي مي‌نويسد و با بياني غيرمستقيم و داستاني، پرده از بيدادگري اقتصادي و اجتماعي جامعه طبقاتي اروپاي آنروز برمي‌دارد. تلخي اين لحن و تراژدي تنيده در داستان روح نویسنده را مي‌خراشد. نویسنده به این امر اعتراض دارد و با این اثر آن را نشان می دهد.

وبسایت ایرانی دیتا ترجمه فارسی کتاب دخترک کبریت فروش را که توسط انتشارات امیر کبیر منتشر شده است برای دانلود شما قرار داده است. امید است مورد پسند شما قرار گیرد.

۰ تا کنون ثبت شده است
طراحی و کدنویسی : پارس تمز

Copyright © 2017 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "ایرانی دیتا" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.