هر روز، روزي است كه هست و هرگز در جهان روزهاي هم شكلي وجود نداشته است.
اطلاعیه ی سایت
  • به اطلاع کاربران وب سایت ایرانی دیتا می رساند، سرور های دانلود سایت بر روی سرور های مبین هاست در دیتاسنتر زیر ساخت (داخل کشور) میزبانی می شود.
  • راه اندازی سامانه دانلود رایگان مقاله و کتاب از مراجع معتبر www.scipaper.ir
  • رمز عبور فایل پیش فروش قسمت 6 شهرزاد 3: LOTUSRKCEZ8FV3HBXTQN2
دانلود فصل سوم شهرزاد

دانلود ترجمه فارسی کتاب ماموریت ژنرال گاردان در ایران

دانلود ترجمه فارسی کتاب ماموریت ژنرال گاردان در ایران

دانلود ترجمه فارسی کتاب ماموریت ژنرال گاردان در ایران

کتاب ماموریت ژنرال گاردان در ایران (با نام اصلی La mission du Général Gardane en Perse sous le premier Empire) شرح خاطرات کنت آلفرد دو گاردان از سفر به ایران برای اجرای اجرای معاهده فین کنشتاین می باشد که در زمان ناپلئون و فتحعلی شاه قاجار بین ایران و فرانسه منعقد شد. این کتاب توسط عباس اقبال به فارسی ترجمه شد و توسط انتشارات نگاه در سال 1362 چاپ و منتشر شد.

ناپلئون بلافاصله پس از انعقاد عهدنامه فین كنشتاین دستور تدارك اسلحه و مهمات جهت ارسال به ایران را داد و ژنرال گاردان را با مقام وزیر مختاری در رأس یك هیأت دویست نفری افسر و در جهت تعلیم ارتش به ایران فرستاد. هیأت نظامی فرانسه در 24 دسامبر 1807 وارد تهران شد و گاردان تمام كوشش خود را برای انجام وظیفه اصلی خود كه لشكركشی به هند بود، به كار برد. وی تمام راهها و نقاط ایران را بررسی دقیق نمود و در نهایت جزیرۀ خارك از سوی ایران برای مقاصد نظامی در اختیار فرانسویان قرار گرفت. ژنرال گاردان نیز برای جلب حمایت فتحعلی‌شاه، به تجدید و ساماندهی ارتش ایران پرداخت. ارتشی كه هنوز به صورت سواره نظام عشایری بود. فرانسوی‌ها یك كارخانه توپ‌ریزی در اصفهان و یك زرّادخانه در تهران دایر كردند و یك صنف توپخانه صحرایی مجهز به بیست عرّاده توپ تأسیس نمودند.

اما اتفاقات جهانی راه را به سوی نیات انگلیس باز نمود. قشون روسیه از ناپلئون شكست خورد و روسیه به امضای عهد‌نامه‌ای با فرانسه تن داد. ناپلئون در حالی كه هنوز مركب عهدنامه‌ای كه علیه روسیه با ایران بسته بود، خشك نشده بود، به ایران پشت كرد و در كنار رودخانه «نیمن»، تزار روس را همانند برادر در آغوش كشید و با وی عهدنامه تیلیست (1222 هجری قمری – 1807 میلادی) را بدون اینكه حتی نامی از متحد ایرانی خود در آن ببرد، امضاء كرد. بدین سان ماموریت ژنرال گاردان در ایران پایان یافت و او ایران را ترک کرد.

وبسایت ایرانی دیتا کتاب ماموریت ژنرال گاردان در ایران را به صورت فایل PDF با لینک مستقیم برای دانلود شما آماده کرده است. امید است مورد پسند شما قرار گیرد.

۰ تا کنون ثبت شده است
طراحی و کدنویسی : پارس تمز

Copyright © 2017 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "ایرانی دیتا" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.