تمام محبتت را به پای دوستت بریز نه تمام اعتمادت را. (حضرت علی علیه‌السلام)
اطلاعیه ی سایت
  • به اطلاع کاربران وب سایت ایرانی دیتا می رساند، سرور های دانلود سایت بر روی سرور های مبین هاست در دیتاسنتر زیر ساخت (داخل کشور) میزبانی می شود.
  • راه اندازی سامانه دانلود رایگان مقاله و کتاب از مراجع معتبر www.scipaper.ir
  • رمز عبور فایل پیش فروش قسمت 6 شهرزاد 3: LOTUSRKCEZ8FV3HBXTQN2
دانلود فصل سوم شهرزاد

دانلود مقاله رابطه کیفیت حسابرسی و نقدشوندگی سهام PDF

دانلود مقاله رابطه کیفیت حسابرسی و نقدشوندگی سهام PDF

دانلود مقاله رابطه کیفیت حسابرسی و نقدشوندگی سهام PDF

حسابرسی درست در شرایط نرمال سبب افزایش افشای اطلاعات، کاهش تقلبات و اشتباهات، افزایش تقارن اطلاعاتی و … می شود. در این پژوهش سعی شد تا تأثیر کیفیت حسابرسی بر میزان نقدشوندگی سهام در شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران با استفاده از روش پنل (تحلیل داده های ترکیبی) بررسی شود .

چکیده این مقاله

بر اساس سوابق موجود انتظار بر اين است که افزايش کيفيت حسابرسي منجر به افزايش کيفيت افشا، کاهش عدم تقارن اطلاعاتي و افزايش نقد شوندگي سهام شرکت ها در بازار بورس گردد. لذا در اين پژوهش رابطه برخي معيارهاي کيفيت حسابرسي (حق الزحمه حسابرسي، چرخش حسابرسان و اندازه حسابرس) با نقد شوندگي سهام (شکاف قيمت نسبي، شکاف قيمت موثر و عمق بازار) به عنوان متغير وابسته، مورد بررسي قرار گرفت. اين بررسي در يک نمونه از 64 شرکت پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران و با استفاده از روش تحليل داده هاي ترکيبي (پنل) انجام شد. نتايج نشان داد رابطه معناداري بين حق الزحمه حسابرسي مستقل و معيارهاي نقد شوندگي شکاف قيمت موثر و عمق بازار وجود ندارد اما رابطه آن با شکاف قيمت نسبي (نقد شوندگي)، مثبت (منفي) و معنادار مي باشد. لذا در مجموع در خصوص رابطه حق الزحمه حسابرسي مستقل با نقدشوندگي سهام نتيجه قطعي حاصل نگرديد هر چند، شواهد به سمت عدم وجود رابطه معنادار قوي تر است. همچنين نتايج نشان داد شرکت هايي که به وسيله موسسات حسابرسي بزرگ حسابرسي مي شوند، سهام نقد شونده تري دارند. بعلاوه يافته هاي اين مقاله حاکي از عدم وجود رابطه معنادار بين چرخش حسابرسان و نقد شوندگي سهام بود.

كليد واژه : شکاف قيمت نسبي، شکاف قيمت موثر، عمق بازار ريالي، حق الزحمه حسابرسي مستقل، اندازه و چرخش حسابرس

نویسندگان : حدیثه حاجی مرادخانی ، سیدحسین علوی طبری – دانشگاه الزهرا

این پست آموزشی از سایت ایرانی دیتا به دانلود رایگان با لینک مستقیم مقاله تحقیقی پژوهشی رابطه کیفیت حسابرسی و نقدشوندگی سهام در قالب فایل پی دی اف برای دانشجویان رشته های حسابداری و حسابرسی و سایر علاقمندان اختصاص یافت. اختصاص یافت .

دانلود پروژه های آماده اکسل و اکسس، مقالات ترجمه شده و افته خاص رشته حسابداری

۰ تا کنون ثبت شده است
طراحی و کدنویسی : پارس تمز

Copyright © 2017 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "ایرانی دیتا" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.