اینترنت همانند دریاست ، کسی که آن را نمی شناسد همانند کسی ست که شنا را نمی داند.
اطلاعیه ی سایت
  • به اطلاع کاربران وب سایت ایرانی دیتا می رساند، سرور های دانلود سایت بر روی سرور های مبین هاست در دیتاسنتر زیر ساخت (داخل کشور) میزبانی می شود.
  • راه اندازی سامانه دانلود رایگان مقاله و کتاب از مراجع معتبر www.scipaper.ir
  • رمز عبور فایل پیش فروش قسمت 6 شهرزاد 3: LOTUSRKCEZ8FV3HBXTQN2
دانلود فصل سوم شهرزاد

سنجش پايداري نظام هاي بهره برداری کشاورزی در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی PDF

سنجش پايداري نظام هاي بهره برداری کشاورزی در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی PDF

سنجش پايداري نظام هاي بهره برداری کشاورزی در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی PDF

اقتصاد مقاومتی اقتصادی است که می تواند در مقابل فشارها و رویدادهای خارجی و داخلی مقاومت کند و از هم نپاشد. این اقتصاد که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای است یک اقتصاد سالم است که از طریق صرفه جویی مردم و بهره برداری درست از منابع طبیعی و کشاورزی محقق می شود. یکی از عواملی که می تواند نقش بسیار مؤثر داشته باشد عملکرد مناسب سیستم ها و نظام های بهره برداری کشاورزی است. در این مقاله همین موضوع مورد پژوهش و بررسی قرار گرفت .

چکیده مقاله

اقتصاد مقاومتي، اقتصادي را ترسيم مي کند که توانايي مقابله با تکانه هاي وارده بر اقتصاد را دارد. چنين اقتصادي بايد قابليت انعطاف در شرايط مختلف و توانايي عبور از بحران را داشته باشد. با توجه به نقش بخش کشاورزي در توليد ناخالص ملي، اشتغال و تامين نياز کشور به محصولات باغي، زراعي و دامي با حداقل وابستگي به خارج نسبت به ساير بخش هاي اقتصادي، بخش کشاورزي در چارچوب اقتصاد مقاومتي از جايگاه ويژه اي برخوردار است. هدف مطالعه پايداري نظام هاي کشاورزي خرده مالکي، تعاوني توليد روستايي، تعاوني مشاع، شرکت سهامي زراعي و کشت و صنعت ها در راستاي اهداف اقتصاد مقاومتي است. روش تحقيق در اين پژوهش توصيفي، همبستگي است. جامعه آماري تحقيق شامل اعضاي هر يک از نظام بهره برداري کشاورزي استان اصفهان است. براي نمونه گيري از روش خوشه اي استفاده شد. اطلاعات مورد نياز از طريق مطالعه اسناد، پرسشنامه ساختار يافته و مطالعات ميداني به دست آمد. نتايج پژوهش نشان مي دهد نظام بهره برداري سهامي زراعي با توجه به سه اصل هم پيوندي، اختيارمندي و مسووليت پذيري زراعي و تعاوني توليد با در نظر گرفتن سه اصل حاکميت، مالکيت و فاعليت، از طريق ايجاد تنوع در توليدات، در ابعاد اقتصادي، اجتماعي و زيست محيطي در راستاي دستيابي به اهداف اقتصاد مقاومتي قرار دارد.

كليد واژه: اقتصاد مقاومتي، نظام هاي بهره برداري کشاورزي، بخش کشاورزي

نویسندگان : سیدعلی نکویی نایینی – سازمان تعاون روستایی – عنوان نشریه : فصلنامه سياست هاي راهبردي و كلان بهار 1394

این پست آموزشی از سایت ایرانی دیتا به دانلود رایگان با لینک مستقیم مقاله سنجش پايداري نظام هاي بهره برداری کشاورزی در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی برای دانشجویان اقتصاد، اقتصاد کشاورزی، مهندسی کشاورزی و … اختصاص یافت .

۰ تا کنون ثبت شده است
طراحی و کدنویسی : پارس تمز

Copyright © 2017 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "ایرانی دیتا" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.