لباس قدیمی را بپوشید ولی کتاب نو بخرید.
اطلاعیه ی سایت
دانلود سریال شهرزاد 3ساخت ایران 2

حسابداری اجاره ها در قالب فایل پاورپوینت

حسابداری اجاره ها در قالب فایل پاورپوینت

حسابداری اجاره ها در قالب فایل پاورپوینت

بحث حسابداری اجاره های سرمایه ای و عملیاتی یکی از موضوعات جذاب در دهه های اخیر است. این مبحث یکی از سرفصل های درس مباحث جاری در حسابداری در دوره کارشناسی و تئوریهای حسابداری 1 و 2 در دوره کارشناسی ارشد است. فصل 14 از کتاب تئوری های حسابداری دکتر رضا شباهنگ نیز همین موضوع است. مبحث قراردادهای اجاره در  کشورهای صنعتی در مقایسه با سایر مباحث حسابداری تدوین استانداردهای بیشتری را بدنبال داشته است .

دلایل رواج روزافزون قرارداد اجاره دارایی های ثابت را می توان به دو دسته عملیاتی (برخی ازداراییها تنها ازطریق اجاره قابل تحصیل هستند) و دلایل مالی (مزایایی مالیاتی و تأمین مالی خارج از ترازنامه) تقسیم می شود. انواع قرادادهای اجاره نیز به دو دسته سرمایه ای و عملیاتی تقسیم می شود که می توانند بلندمدت یا کوتاه مدت باشند.

یکی از رویکرهای قابل توجه در مبحث قرادادهای اجاره، رویکرد حقوق بااهمیت است. معنای حقوق با اهمیت این است که شرایط قرارداد اجاره به نحوی است که اجاره کننده مبالغ بیشتری را در مقایسه با ارزش اجاره دوره جاری دارایی استیجاری می پردازد. غیرقابل فسخ بودن قرارداد در طول مدت آن که دوره ای تقریباً مساوی عمر مفید دارایی را شامل می شود از بحث حقوق با اهمیت پشتبانی می کند.

ضوابط جدید بیانیه شماره 27 هیأت استانداردهای حسابداری مالی در مورد اجاره ها
1. از قابلیت وصول اقساط اجاره اطمینان معقولی وجود داشته باشد.
2.ابهام با اهمیتی درباره مخارجی که باید انجام شود وجود نداشته باشد.
3.شرایط زیر احراز شود:
الف. انتقال مالکیت حقوقی در خاتمه قرارداد.
ب. اختیار گرفتن تخفیف هنگام خرید دارایی توسط اجاره کننده.
ج. وجود قصد فروش در مورد دارایی استیجاری و مساوی یا فزونی داشتن ارزش فعلی مبالغ اجاره به علاوه تخفیف مالیاتی سرمایه گذاری، برقیمت متعارف فروش.
د. نزدیک بودن مدت قرارداد اجاره با عمر مفید باقیمانده دارایی استیجاری
این پست آموزشی از سایت ایرانی دیتا به دانلود یک فایل powerpoint از فصل چهاده کتاب تئوریهای حسابداری دکتر شباهنگ در مورد حسابداری اجاره ها (Accounting for Leases) در قالب فایل فشرده اختصاص یافت .

کاری از مهدی جمیری و مهرداد جمهیری

دانلود پروژه های آماده اکسل و اکسس، مقالات ترجمه شده و افته خاص در رشته حسابداری

۰ تا کنون ثبت شده است
طراحی و کدنویسی : پارس تمز

Copyright © 2017 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "ایرانی دیتا" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.