خانه » کتاب » تاریخی » دانلود کتاب خاطرات لیتن سرکنسول آلمان در تبریز به صورت PDF

دانلود کتاب خاطرات لیتن سرکنسول آلمان در تبریز به صورت PDF

امتیاز شما به این پست !

khateratelitten - دانلود کتاب خاطرات لیتن سرکنسول آلمان در تبریز به صورت PDF

دانلود کتاب خاطرات لیتن سرکنسول آلمان در تبریز به صورت PDF

نام کتاب: خاطرات لیتن (Persische Flitterwochen)

نویسنده: ویلهلم لیتن (اولین نسخه منتشر شده در سال 1925)

مترجم: پرویز صدری (بر اساس نسخه منتشر شده در سال 1368)

فرمت فایل: PDF

حجم فایل: 6.8 مگابایت

تعداد صفحات کتاب: 501 صفحه

موضوع کتاب خاطرات لیتن:

خاطرات لیتن (به آلمانی: Persische Flitterwochen) کتابی تاریخی اثر ویلهلم لیتن سرکنسول آلمان در تبریز در زمان جنگ جهانی اول است. این کتاب برای اولین بار در سال 1925 توسط Georg Stilke منتشر شد و در سال 1368 نیز توسط دکتر پرویز صدری به فارسی ترجمه شد.

قسمتی از متن کتاب خاطرات لیتن:

سه شنبه 12 ژانویه 1915. مختاربیگ با اعلان های خود در مورد جهاد موقعیت چندانی کسب نکرد. این اعلان ها به نام وی صادر نشده بود، بلکهه کسانی آنها را با خود از خارج آورده بودند و در آن ها فتوای علمای مسلمان درج شده بود مبنی بر اینکه: هر مسلمان باید در جهاد شرکت نماید.

نصب اعلان ها بر دیوارها از این جهت جالب شده بود که در کنار آنها متن سخنان شاه را در 16 محرم 1333 (15 دسامبر 1914) به مناسبت افتتاح مجلس، نصب کرده بودند. آن نطق شامل این مطالب بود: نظر به اینکه در این اوقات متاسفانه بین دول اروپ نائره ی جنگ مشتعل است، در این موقع دولت ما مسلک بی طرفی را اتخاذ و روابط خود را با دول متخاصمه کماکان حفظ و صیانت می نماید.

البته پس از انتشار اعلان جهاد، داوطلبانی خود را معرفی می کردند و به آنها سلاح نیز داده شد ولی در میان آنها عناصری وجود داشتند که علاقه ای به جنگ با روس ها نداشته و ترجیح می دادند که به عنوان یک باند منظم اهالی تبریز را چپاول کنند …

وبسایت ایرانی دیتا این کتاب را به صورت رایگان و با لینک مستقیم تقدیم شما کرده است. امید است مورد پسند و رضایت شما قرار گیرد.

15 - تلگرام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.