خانه » کتاب » تاریخی » دانلود ترجمه فارسی کتاب سفرنامه کروسینسکی به صورت PDF

دانلود ترجمه فارسی کتاب سفرنامه کروسینسکی به صورت PDF

امتیاز شما به این پست !

krosinski - دانلود ترجمه فارسی کتاب سفرنامه کروسینسکی به صورت PDF

دانلود ترجمه فارسی کتاب سفرنامه کروسینسکی به صورت PDF

نام کتاب: سفرنامه کروسینسکی

نویسنده: تادیوزیودا کروسینسکی (اولین نسخه منتشر شده در سال 1731 میلادی)

مترجم: عبدالرزاق دنبلی مفتون (بر اساس نسخه منتشر شده در سال 1363)

فرمت فایل: PDF

حجم فایل: 2 مگابایت

تعداد صفحات کتاب: 125 صفحه

موضوع کتاب سفرنامه کروسینسکی:

سفرنامه کروسینسکی، اثر تادیوزیودا کروسینسکی (Tadeusz Krusiński) و ترجمه عبدالرضا بیگ دنبلی و مقدمه و تصحیح مریم میراحمدی می‌باشد. این کتاب که از روی متن فرانسوی طبع ۱۹۱۸ پاریس به فارسی ترجمه شده، شامل یادداشت مترجم، مقدمه نویسنده، سه فصل اصلی تحت عناوین تشخیص درد، ایرادها و راه‌های تجدید  حیات، که هر کدام به زیرفصل‌های دیگر تقسیم شده‌اند، نتیجه گیری، موخره، و دست آخر ضمیمه‌ای در نقد و نظر درباره تلقی دو تن از روشنفکران و  سیاست  شناسان غربی از مشکلات و مسائل جهانسوم، و خصوصا اعراب و افریقاییان، می‌باشد. 

قسمتی از متن کتاب سفرنامه کروسینسکی:

اصفهان که مقر حکومت شاهان ممالک ایران است در وسط عراق عجم و در غربی ممالک ایران واقع است و به مقتضای فن جغرافیا، طولش هفتادو هشت درجه است و قلعه قندهار در جانب شرقی ایران است. زمین آن متصل هندوستان،  طولش صد درجه است. مسافت در مابین بیست و دو درجه است. از اصفهان تا قندهار دو راه است، یکی معمور و آبادان و یکی بیابان که خالی از باد سموم نیست و از راه معمور کاروان نود روز می رود و چاپار از پنجاه روز و در شهر معمورش شهر سجان (= شجستان) واقع است. پادشاهان عجم که در قزوین و طهران می نشسته اند و لشکر به قندهار می فرستاده اند، از راه مشهد و هرات می رفته اند و می آمده اند …

وبسایت ایرانی دیتا این کتاب را به صورت رایگان و با لینک مستقیم تقدیم شما کرده است. امید است مورد پسند و رضایت شما قرار گیرد.

15 - تلگرام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.