خانه » دانشنامه » آموزشی » رشته حسابداری » دانلود استاندارد حسابداری شماره4 ایران(حسابداری ذخایر،بدهیهای احتمالی و دارییهای احتمالی)

دانلود استاندارد حسابداری شماره4 ایران(حسابداری ذخایر،بدهیهای احتمالی و دارییهای احتمالی)

امتیاز شما به این پست !

Standard22 2 - دانلود استاندارد حسابداری شماره4 ایران(حسابداری ذخایر،بدهیهای احتمالی و دارییهای احتمالی)

دانلود استاندارد حسابداری شماره4 ایران(حسابداری ذخایر،بدهیهای احتمالی و دارییهای احتمالی)

عنوان استاندارد : حسابداری ذخایر، بدهی‌های احتمالی و دارایی‌های احتمالی

شماره استاندارد : 4

فرمت فایل : PDF

حجم فایل : 287 کیلوبایت

استاندارد حسابداری شماره4 ایران روش های مورد استفاده حسابداران را در مورد ذخایر، بدهیها و داراییهای احتمالی توضیح داده و دستورالعمل‌های لازم در این مورد را تشریح می کند. این استاندارد در سال 1384 تجدید نظر و سرانجام در تیر 1385 تصویب شد. این استاندارد جایگزین استاندارد شماره 4 قبلی با عنوان حسابداری پیشامدهای احتمالی مصوب 1379 شد و الزامات آن برای صورتهای مالی که تاریخ آغاز آن اول فروردین 1385 است، اجباری و لازم‌الاجرا است. هدف این تجدید نظر هماهنگی بیشتر با استانداردهای بین‌المللی حسابداری و بهبود استاندارد قبلی انجام شده است. در استاندارد جدید شماره چهار، تعاریف جدیدی برای ذخیره، بدهی احتمالی، و دارایی احتمالی ارائه شده است اما در استاندارد قبلی فقط پیشامد احتمالی تعریف شده بود. هدف از این استاندارد اطمینان از بکارگیری معیارهای شناخت و مبانی اندازه‌گیری مناسب در مورد ذخایر، دارایی های احتمالی و بدهی‌های احتمالی و نیز افشای اطلاعات کافی در یادداشت‌های توضیحی برای درک بهتر ماهیت، زمانبندی و مبلغ آنها توسط استفاده‌کنندگان صورتهای مالی می‌باشد .

این پست آموزشی از سایت ایرانی دیتا به دانلود رایگان با لینک مستقیم استاندارد حسابداری مربوط به حسابداری ذخایر، بدهی‌های احتمالی و دارایی‌های احتمالی(استاندارد شماره 4 حسابداری ایران) در قالب فایل pdf اختصاص یافت .

15 - تلگرام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.