خانه » کتاب » داستان » دانلود کتاب راه آب نامه اثر محمدعلی جمال زاده به صورت PDF

دانلود کتاب راه آب نامه اثر محمدعلی جمال زاده به صورت PDF

امتیاز شما به این پست !

rahabnameh - دانلود کتاب راه آب نامه اثر محمدعلی جمال زاده به صورت PDF

دانلود کتاب راه آب نامه اثر محمدعلی جمال زاده به صورت PDF

نام کتاب: راه آب نامه

نویسنده: محمدعلی جمال زاده (بر اساس نسخه منتشر شده در سال 1339)

فرمت فایل: PDF

حجم فایل: 1.8 مگابایت

تعداد صفحات کتاب: 137 صفحه

موضوع کتاب : داستانی

توضیحات بیشتر:

راه آب نامه حکایت مردی است که از سفر فرنگ در زمان  تحصیلاتش برای شرکت در عروسی خواهرش به ایران می‌آید. اما پس از انجام مراسم عروسی، با مشکل راه آب خانه روبه‌رو می‌شود؛ و حل این مشکل، فضای کلی داستان را در بر می‌گیرد؛ که در واقع بیان واقعیت های آشکار در نوع ارتباطات، خلقیات و رفتارهای مردم آن روز ایران است.

قسمتی از متن کتاب:

مردم دنیا اگر دروغی بگویند برای مقصود و منفعتی است ولی اینها محض رضای پروردگار دروغ می گویند. مردمان لاابالی بی بند و باری هستند که از بس گهی پشت بر زین و گهی زین به پشت داشته اند، لاقید بار آمد اند. هیچ کار دنیا را جدی نمیگیرند مگر در سه مورد؛ یکی مورد شکم، یکی مورد کیسه و یکی مورد تنبان که وقتی پای این سه چیز در میان آمد، یوسف را بکلافی و خدا را بخرمائی می فروشند و یکباره کور و کر شده به دوست و دشمن و اآشنا و بیگانه رحم نمی کنند. چطور میخواهی دلم به حال این مردم کچلک باز و دوز و کلکی مزاج نسوزد که برای حل و فصل معضلات امور و مشکلات دنیا تنها به سه طریقه معتقدند اول طریقه سر هم بندی و دوم سیاست عالیۀ ماست مالی و سوم روش مرضیۀ ساخت و پاخت که هر سه از مبتکرات فکر بدیع و از کشفیات قریحۀ سرشار خودشان است و درین میدان الحق که گوی سبقت را از جهان و جهانیان ربوده اند. فرمول دیگری هم دارند که کلید مشکل گشای جمیع مشکلات و غوامض امور آنها می باشد و عبارت است از دستور مجرب و مطاع «خودش درست می شود..

وبسایت ایرانی دیتا این کتاب را به صورت رایگان و با لینک مستقیم تقدیم شما کرده است. امید است مورد پسند و رضایت شما قرار گیرد.

15 - تلگرام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.