خانه » کتاب » تاریخی » دانلود کتاب تاریخ عضدی نوشته سلطان احمد میرزا به صورت PDF

دانلود کتاب تاریخ عضدی نوشته سلطان احمد میرزا به صورت PDF

امتیاز شما به این پست !

tarikh azodi - دانلود کتاب تاریخ عضدی نوشته سلطان احمد میرزا به صورت PDF

دانلود کتاب تاریخ عضدی نوشته سلطان احمد میرزا به صورت PDF

نام کتاب: تاریخ عضدی

نویسنده: شاهزاده عضدالدوله سلطان احمد میرزا (بر اساس نسخه منتشر شده در سال 1376 شمسی)

فرمت فایل: PDF

حجم فایل: 9.7 مگابایت

تعداد صفحات کتاب: 433 صفحه

موضوع کتاب : تاریخی

توضیحات بیشتر:

تاریخ عَضُدی، کتابی تاریخی به زبان فارسی که درباره زندگی خصوصی آقامحمدخان و فتحعلی شاه و محمدشاه قاجار می‌باشد. کتاب حاضر که به نام مولفش شاهزاده عضدالدوله سلطان احمد میرزا به تاریخ عضدی شهرت یافته کتاب ارزنده ای است در باب سه پادشاه نخستین سلسله قاجاریه یعنی آغا محمد خان بنیان گذار سلسله و بردار زاده اش باباخان که پس از جلوس بر تخت سلطنت به نام فتحعلی شاه خوانده شد و نوه فتحعلی شاه و ولیعد وی محمد میرزا که پس از استقرار بر مسند پادشاهی ایران محمد شاه نامیده شد. عضدالدوله در کتاب خود، با صداقت کامل، آنچه راجع به سلطنت آقامحمدخان و فتحعلی شاه و محمدشاه بوده نوشته، و حتی از ذکر بعضی قضایا که موجب رسوایی و بد نامی یا مایه سرزنش و سرافکندگی بوده چشم نپوشیده و به شرح موضوع پرداخته است و با شرح ماجرای عروسی مادر خود و این‌که فتحعلی شاه فردی ایلیاتی است نشان داده که در حقیقت گویی از هیچ چیز واهمه نداشته است.

قسمتی از متن کتاب:

واقعا همان طور شد. روز جلوس شاهنشاه در تخت مرمر به امر همایون و تدبیرات قائم مقام که پادشاه معزول را سفرای دولتین بهیتین روس و انگلیس نیز ببینند، خفتان مرصع خاقان مرحوم که روی ماهوت گلی دوخته شده بود و از ملبوس خاص شاه شهید بود و اکثر اوقات ظل السلطان در سلام رسمی به اجازه سلطنت ااو را می پوشید و جلیقه مرصع  که مختص خودش بود به سر می گذارد …

وبسایت ایرانی دیتا این کتاب را به صورت رایگان و با لینک مستقیم تقدیم شما کرده است. امید است مورد پسند و رضایت شما قرار گیرد.

15 - تلگرام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.