خانه » دانشنامه » آموزشی » رشته حسابداری » حسابداری زیست محیطی و چالش‌های پیش روی آن در ایران PDF

حسابداری زیست محیطی و چالش‌های پیش روی آن در ایران PDF

امتیاز شما به این پست !

123854256 - حسابداری زیست محیطی و چالش‌های پیش روی آن در ایران PDF

حسابداری زیست محیطی و چالش‌های پیش روی آن در ایران PDF

در این پژوهش تلاش شده است تا با بررسی سیر تاریخی و علل پدیدار شدن حسابداری محیط زیست (حسابداری سبز) و همچنین بررسی جنبه‌های مختلف آن مشوق‌های مربوط در جامعه و راه‌های مؤثر جهت ارتقای حسابداری زیست محیطی و در نهایت حفظ و نگهداری محیط زیست شناسایی شود .

چکیده مقاله

هدف اصلی این تحقیق، بررسی سیر تاریخی و عوامل پدیدار شدن حسابداری زیست محیطی به منظور شناسایی راهبردهای پیش روی صاحبان مشاغل و عموم برای دستیابی به مفهوم توسعه پایدار است. هم چنین، مقاله پیشنهادهایی در رابطه با بکارگیری استانداردها، قوانین مالیاتی و راهبردهای سازنده به منظور افزایش سلامت محیط زیست ارائه می‌کند. مروری بر مبانی نظری و پیشینه پژوهش: حسابداری زیست محیطی از اواخر سال 1970 میلادی مورد توجه قرار گرفته و تاکنون درباره آن بحث های زیادی شده است. هدف ها، مزایا و کاربردهای حسابداری زیست محیطی، ضروری بودن انجام پژوهش حاضر را به ویژه در ایران تبیین می‌کند. موارد مزبور به تفصیل مورد بحث قرار گرفته است .

نتیجه گیری : نتایج این تحقیق نشان داد که توجه به فلسفه معافیت‌های مالیاتی و مراحل اجرای حسابداری زیست محیطی می‌تواند هر سازمانی را به سمت پیشبرد هدف های توسعه پایدار سوق دهد. هم چنین، بررسی نتایج حاصل از بکارگیری معافیت های مالیاتی و مراحل اجرای حسابداری زیست محیطی نشان دهنده آن است که شرکت ها می‌توانند با بکارگیری حسابداری محیط زیست (حسابداری سبز) از نظر اقتصادی، اجتماعی و زیست‌محیطی طول عمر بیشتری داشته و گامی صحیح جهت حفظ محیط زیست و سلامت جامعه بردارند .

کلید واژه : حسابداری زیست محیطی،حسابرسی اجتماعی، قوانین مالیاتی

نویسندگان : مجتبی ابراهیم‌پور، فاطمه عیلامی رودمعجنی و حمید خسروی زادبند

این پست آموزشی از سایت ایرانی دیتا به دانلود رایگان با لینک مستقیم مقاله حسابداری زیست محیطی و چالشهای پیش رو آن در ایران اختصاص یافت .

دانلود پروژه های آماده اکسل و اکسس، مقالات ترجمه شده و افته خاص رشته حسابدرای

15 - تلگرام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.