خانه » دانشنامه » آموزشی » رشته حسابداری » حسابداری زیست محیطی و چالش‌های پیش روی آن در ایران PDF

حسابداری زیست محیطی و چالش‌های پیش روی آن در ایران PDF

123854256 - حسابداری زیست محیطی و چالش‌های پیش روی آن در ایران PDF

حسابداری زیست محیطی و چالش‌های پیش روی آن در ایران PDF

در این پژوهش تلاش شده است تا با بررسی سیر تاریخی و علل پدیدار شدن حسابداری محیط زیست (حسابداری سبز) و همچنین بررسی جنبه‌های مختلف آن مشوق‌های مربوط در جامعه و راه‌های مؤثر جهت ارتقای حسابداری زیست محیطی و در نهایت حفظ و نگهداری محیط زیست شناسایی شود .

چکیده مقاله

هدف اصلی این تحقیق، بررسی سیر تاریخی و عوامل پدیدار شدن حسابداری زیست محیطی به منظور شناسایی راهبردهای پیش روی صاحبان مشاغل و عموم برای دستیابی به مفهوم توسعه پایدار است. هم چنین، مقاله پیشنهادهایی در رابطه با بکارگیری استانداردها، قوانین مالیاتی و راهبردهای سازنده به منظور افزایش سلامت محیط زیست ارائه می‌کند. مروری بر مبانی نظری و پیشینه پژوهش: حسابداری زیست محیطی از اواخر سال 1970 میلادی مورد توجه قرار گرفته و تاکنون درباره آن بحث های زیادی شده است. هدف ها، مزایا و کاربردهای حسابداری زیست محیطی، ضروری بودن انجام پژوهش حاضر را به ویژه در ایران تبیین می‌کند. موارد مزبور به تفصیل مورد بحث قرار گرفته است .

نتیجه گیری : نتایج این تحقیق نشان داد که توجه به فلسفه معافیت‌های مالیاتی و مراحل اجرای حسابداری زیست محیطی می‌تواند هر سازمانی را به سمت پیشبرد هدف های توسعه پایدار سوق دهد. هم چنین، بررسی نتایج حاصل از بکارگیری معافیت های مالیاتی و مراحل اجرای حسابداری زیست محیطی نشان دهنده آن است که شرکت ها می‌توانند با بکارگیری حسابداری محیط زیست (حسابداری سبز) از نظر اقتصادی، اجتماعی و زیست‌محیطی طول عمر بیشتری داشته و گامی صحیح جهت حفظ محیط زیست و سلامت جامعه بردارند .

کلید واژه : حسابداری زیست محیطی،حسابرسی اجتماعی، قوانین مالیاتی

نویسندگان : مجتبی ابراهیم‌پور، فاطمه عیلامی رودمعجنی و حمید خسروی زادبند

این پست آموزشی از سایت ایرانی دیتا به دانلود رایگان با لینک مستقیم مقاله حسابداری زیست محیطی و چالشهای پیش رو آن در ایران اختصاص یافت .

دانلود پروژه های آماده اکسل و اکسس، مقالات ترجمه شده و افته خاص رشته حسابدرای

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.