لباس قدیمی را بپوشید ولی کتاب نو بخرید.
اطلاعیه ی سایت
  • به اطلاع کاربران وب سایت ایرانی دیتا می رساند، سرور های دانلود سایت بر روی سرور های مبین هاست در دیتاسنتر زیر ساخت (داخل کشور) میزبانی می شود.
  • راه اندازی سامانه دانلود رایگان مقاله و کتاب از مراجع معتبر www.scipaper.ir
  • رمز عبور فایل پیش فروش قسمت 6 شهرزاد 3: LOTUSRKCEZ8FV3HBXTQN2
دانلود فصل سوم شهرزاد

دعای آمرزش گناهان با ترجمه فارسی

دعای آمرزش گناهان

دعای آمرزش گناهان با ترجمه فارسی

دعای آمرزش گناهان یکی از دعاهایی است که همه ما محتاج به خواندن آن هستیم.  دعای آمرزش گناهان اگر با اعتقاد قلبی و با خلوص نیت خوانده شود تأثیر بسزایی در بخشش گناهان صغیره و کبیره ما از سوی پروردگار متعال دارد. البته این در صورتی است که اراده کنیم که گناهان کبیره خود را تکرار نکنیم . بهتر است در کنار خواندن دعای آمرزش گناهان نماز آمرزش گناهان را نیز بخوانیم و روزانه استغفرالله را نیز بر زبان بیاوریم. امید است مورد لطف و رحمت بیشتر خداوند متعال قرار بگیریم. این پست مذهبی به دعای آمرزش گناهان به ویژه گناهان کبیره همراه با ترجمه فارسی اختصاص یافت. ادامه مطلب را بخوانید.

دعای آمرزش گناهان همراه با ترجمه فارسی

نوزدهم:شيخ مفيد در كتاب مجالس، از محمّد بن‏ حنفيّه روايت كرده : روزى پدرم حضرت امير مؤمنان عليه السّلام كعبه را طواف مى‏كرد،ناگاه مردى را ديد،كه به پرده‏هاى كعبه‏ چنگ زده،و اين دعا را مى‏خواند،به او فرمود:اين است دعاى تو؟گفت:آرى مگر شنيدى؟حضرت فرمود:آرى‏ شنيدم،فرمود:پس اين دعا را پس از هر نماز بخوان،به خدا سوگند هر مؤمنى اين دعا را پس از هر نماز بخواند،بى‏ترديد حق تعالى گناهان او را مى‏آمرزد،هرچند به اندازه ستارگان آسمان،و قطره‏هاى باران،و ريگ‏هاى زمين،و ذرّه‏هاى‏ خاك باشد،بعد حضرت امير عليه السّلام گفت:من اين دعا را مى‏دانم،و حقتعالى واسع العطايا(داراى بخشش گسترده)و كريم است،آن مرد گفت: يا امير المؤمنين راست گفتى،و بالاتر از هر دانايى داناترى است،و آن مرد حضرت خضر عليه السّلام بود.و كفعمى نيز اين دعا را در كتاب بلد الأمين روايت كرده،و دعاى او این است:
يا مَنْ لا يَشْغَلُهُ سَمْعٌ عَنْ سَمْعٍ يا مَنْ لا يُغَلِّطُهُ السّآئِلُونَ وَيا مَنْ لا يُبْرِمُهُ اِلْحاحُ الْمُلِحّينَ اَذِقْنى بَرْدَ عَفْوِكَ وَمَغْفِرَتِكَ وَحَلاوَةَ رَحْمَتِكَ
اى آن‏كه او را شنيدنى از شنيدن ديگر منصرف نمى‏كند،اى آن‏كه خواهندگان او را به اشتباه نمى ‏اندازند، اى آن‏كه اصرار اصراركنندگان او را خسته نمى‏كند،خنكى گذشت،و آمرزشت و شيرينى رحمتت را به من بچشان.

بيستم:ديلمى در كتاب اعلام الدّين از ابن عبّاس روايت كرده : حضرت رسول صلى اللّه عليه و آله فرمود:هركه سه مرتبه اين آيات را پس از نماز مغرب بخواند،آنچه را از ثواب در روز گذشته از او فوت شده دريابد و نمازش پذيرفته شود،و اگر بعد از هر نماز واجب و مستحبّ بخواند به عدد ستارگان آسمان و قطرات باران، و برگ درختان،و ذرّات خاك زمين برايش حسنات‏ نوشته مى‏شود،و چون بميرد،در ازاى هر حسنه ده حسنه،در قبر به او داده مى‏شود.اين است آيات:
فَسُبْحانَ اللَّهِ حينَ تُمْسُونَ وَحينَ تُصْبِحُونَ وَلَهُ الْحَمْدُ فِى السَّمواتِ وَالاَْرْضِ وَعَشِيّا وَحينَ تُظْهِرُونَ يُخْرِجُ الْحَىَّ مِنَ الْمَيِّتِ وَيُخْرِجُ الْمَيِّتَ مِنَ الْحَىِّ وَيُحْيِى الاَْرْضَ بَعْدَ مَوْتِها وَكَذلِكَ تُخْرَجُونَ سُبْحانَ رَبِّكَ رَبِّ الْعِزَّةِ عَمّا يَصِفُونَ وَسَلامٌ عَلَى الْمُرْسَلينَ وَالْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمينَ
منزّه است خدا آنگاه كه شام كنيد،و به صبح درآييد،و ستايش از آن اوست در آسمانها و زمين،و به‏ هنگام شامگاه و زمانى كه به ظهر درآييد،زنده را از مرده بيرون مى‏آورد،و مرده را از زنده خارج مى‏كند،و زمين را پس از مرگ‏ آن زنده مى‏سازد،و اين چنين از قبرها زنده بيرون آورده مى‏شويد،منزّه است پروردگارت،پروردگار عزّت،از آنچه وصف مى‏كنند،و سلام‏ بر رسولان، و ستايش خداى را،پروردگار جهانيان.

منبع

مفاتیح الجنان نوشته مرحوم شیخ عباس قمی

۰ تا کنون ثبت شده است
طراحی و کدنویسی : پارس تمز

Copyright © 2017 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "ایرانی دیتا" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.